"תיכנסו באבא שלהם!": "יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, נשא היום (רביעי) נאום תקיף נגד תופעת הנשק במגזר הערבי, במהלך נאום במליאה שעסק בהצעת חוק להחמרת הענישה בעבירות אמל"ח. "94 מהשכנים שלי, מהאחים שלי, נהרגו השנה", אמר איימון עודה בהתרגשות. 

איימון עודה נגד תופעת הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי. צילום: ערוץ הכנסת

איימן עודה תוקף את חה"כ קרעי מהליכוד. צילום: ערוץ הכנסת

בנאום פנה למשטרה: "אנחנו, הרשימה המשותפת, קוראים לכם להיכנס באבא שלהם, לכסח את להם את הפרצוף, תכסחו את הפרצוף של ארגוני הפשעה המאורגן - אנחנו רוצים לחיות בחברה ללא נשק".

במהלך נאומו נכנס לדבריו של יו"ר הרשימה המשותפת חה"כ שלמה קרעי מהליכוד, שתקף את התופעה במגזר. עודה תקף אותו צעקות: "תסתום את הפה, חתיכת מלוכלך, אתה מדבר על טרור יא..?"

שר המשפטים, אבי ניסנקורן,  ויו״ר הרשימה המשותפת עודה הוציאו היום הודעה משותפת בנוגע להצעת החוק. השניים סיכמו כי שר המשפטים יכנס בהקדם דיון מטה בהשתתפות נציגי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, על מנת לבחון דרכים להחמרת הענישה בתופעה החמורה של סחר ושימוש בנשק בלתי חוקי. 

שר המשפטים ניסנקורן: ״מיגור האלימות בחברה הערבית ובחברה הישראלית כולה הם עבורי משימה לאומית חשובה מאין כמותה. התופעה של החזקת נשק בלתי חוקי הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה של ממש ולמרות מאמצי המערכת, מנגנוני האכיפה הקיימים אינם נותנים מענה מספק. 

בעקבות שיחותיי עם ח״כ עודה ועם נציגי ציבור נוספים בחברה הערבית, החלטתי לכנס בדחיפות עבודת מטה במשרד המשפטים ולבחון מהי הדרך המיטבית להחמרת הענישה והגברת ההרתעה נגד עברייני הנשק. הצלחתנו במשימה הקריטית הזו תסייע למאבק באלימות ותציל נפשות בישראל״. 

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ עודה: "כל אחד צריך להחליט אם הוא עומד לצד האזרחים הערבים והחברה כולה או עומד לצד ארגוני הפשע. אני מברך על הנכונות של שר המשפטים להתחיל עבודת מטה רצינית שתוביל להחמרת ענישה. כל דקה שעוברת בלי טיפול שורש לארגוני הפשיעה מקדמת אותנו לקורבן הבא".