המחאות נגד ראש הממשלה נתניהו התחדשו הערב (שבת) ברחבי הארץ, שבוע 23 ברציפות, למרות מזג האוויר הסוער. ההפגנות השבוע התמקדו בחשיפה לפיה משפחת ראש הממשלה מעורבת בארגון ההפגנות שהתקיימו מול בית משפחה שכולה. ארבעה מפגינים נעצרו בבלפור, ביניהם גם מפגינה מבוגרת שהתעלפה. 

מעצר מפגינה מבוגרת בבלפור, קרדיט: הדגלים השחורים


מתנועת הדגלים השחורים נמסר: "ראש ממשלה שמשפחתו מעורבת בקיום הפגנות נגד משפחות שכולות לא יכול להיות ראש ממשלה, הוא לא יכול לשלוח חיילים לקרב, אין לו סמכות מוסרית להנהיג את מדינת ישראל". אנשי המחאו טוענים כי ישראל נמצאת ברגע השפל הגדול ביותר מאז הקמתה והוסיפה כי "אנו נלחמים מול מכונת ההסתה המשומנת והמרושעת שייצר בנימין נתניהו במו ידיו".

שיירת הדגלים השחורים בדרך לקיסריה. קרדיט צילום: הדגלים השחורים

כ-1,500 איש מפגינים בקיסריה מול בית ראש הממשלה נתניהו. בין מארגני ההפגנה נמצאים גם התנועה לאיכות השלטון, שמפגינה במקביל גם בכיכר רבין בתל אביב, בעקבות ההסתה הבוטה שנרשמה השבוע כלפי משפחת פרקש על ידי פעילה מרכזית בליכוד, שאף נפגשה בעבר עם נתניהו ועם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה.

עורך הדין אליעד שרגא, יו''ר התנועה לאיכות השלטון אמר: "״השבוע נחצה קו אדום נוסף שפגע בקודש הקודשים של החברה הישראלית ובאנו הנה לחזק את משפחת פרקש. ההסתה מחלחלת מלמעלה והיא קורעת את החברה הישראלית לרסיסים". עו''ד שרגא הוסיף כי במשך 2000 שנה חיכו היהודים לשוב לארצם וכעת "אנו עלולים להיות ניצבים בסכנת חורבן הבית השלישי".

בעקבות ההפגנות ליד בית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, הודיעה הערב משטרת ישראל כי כוחותיה יתפרסו באזור כיכר פריז, רחוב עזה, בין מימון והרחובות הסמוכים על מנת אפשר את חופש המחאה, לשמור על בטחון הציבור, הסדר הציבורי ובריאות הציבור. עוד הוסיפה המשטרה כי הרחובות בן מימון, עזה, כיכר פריז, אגרון, קינג ג'ורג' וקרן היסוד יחסמו לתנועה.

הפגנה נגד נתניהו (צילום: אבשלום ששוני)הפגנה נגד נתניהו (צילום: אבשלום ששוני)

"משטרת ישראל קוראת לכלל המשתתפים במחאות להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, לעטות מסיכות כנדרש ולשמור על ריחוק חברתי, למען שמירה על בריאות כלל הציבור וכוחות המשטרה", נמסר מהמשטרה.

לפי דיווח שמסרה תנועת הדגלים השחורים, ביישוב שלומי שבגליל, נופצה שמשת רכב של מפגינים נגד ראש הממשלה. לדבריהם, השמשה נופצה על ידי תומכי נתניהו שהשליכו אבן על שמשת הרכב. "עוד שבוע שבו ההסתה של משפחת נתניהו מביאה לאלימות בשטח. נתניהו עושה הכל להביא למלחמת אחים- אנחנו לא ניכנע לו", נמסר מתנועת הדגלים השחורים.

בנוסף, תנועת המחאה הדגלים השחורים הודיעה כי תגיע להפגין מחר נגד ראש הממשלה נתניהו, בעת שישתתף יחד עם יתר צמרת המדינה באזכרה הממלכתית, לזכרו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל דוד בן גוריון, אשר תתקיים בשדה בוקר.

לפי הודעת התנועה, שיירות התקווה של המחאה יגיעו לאירוע על מנת לדרוש מנהיגות שתכבד את ערכי מגילת העצמאות ותשמור על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. השיירות יצאו בשעות הבוקר מחניון השוק בחולון וייסעו דרומה דרך יישובי עוטף עזה.

השיירה מתוכננות לקיים נקודות מפגש באזור הדרום, בין היתר ביבנה ובבאר שבע. לאחר האזכרה תעבור השיירה גם בירוחם ובדימונה. 

כתובת ''לך'' במנחת מסוקים (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)כתובת ''לך'' במנחת מסוקים (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)

היום כתבו פעילי תנועת המחאה באותיות ענק את המילה "לך" על מנחת מסוקים ומחר יתקיים טקס קצר, בו ישתתף יריב בן אליעזר, נכדו הבכור של דוד בן גוריון.

לא רק תנועות המחאה, אלא גם פעילי "יש עתיד-תל''ם" התפרסו הערב ביותר מ-50 צמתים וגשרים ברחבי הארץ. יחד איתם מפגינים גם מספר חברי כנסת מהמפלגה. הפעילים קוראים "להחליף את ממשלת נתניהו ולהבריא את ישראל". לדבריהם, הגיע הזמן לממשלה שעובדת עבור האזרחים.

יאיר לפיד עם פעילי מפלגתו בהפגנה נגד נתניהו (צילום: ללא קרדיט)יאיר לפיד עם פעילי מפלגתו בהפגנה נגד נתניהו (צילום: ללא קרדיט)

לא רק תנועות המחאה, אלא גם פעילי "יש עתיד-תל''ם" התפרסו הערב ביותר מ-50 צמתים וגשרים ברחבי הארץ. יחד איתם מפגינים גם מספר חברי כנסת מהמפלגה. הפעילים קוראים "להחליף את ממשלת נתניהו ולהבריא את ישראל". לדבריהם, הגיע הזמן לממשלה שעובדת עבור האזרחים.

הפגנת הימין בנס ציונה (צילום: ח''כ יאיר גולן)הפגנת הימין בנס ציונה (צילום: ח''כ יאיר גולן)

בנס ציונה נערכת כעת הפגנת ימין אשר במהלכה הונף השלט "שמאלנים בוגדים". חבר הכנסת יאיר גולן צייץ בחשבון הטוויטר שלו בתגובה לשלט כי "הימנים הביביסטים החליטו לסמן את הישראלים שעושים איתם מילואים, משלמים איתם מיסים, מטפלים בהם בבתי חולים וחיים איתם באותה מדינה ״כבוגדים״. איזה אנשים אבודים ומסכנים ואיזה מנהיג אנטי ציוני ואנטי יהודי מוביל אותם״.

פעיל תנועת המחאה קריים מיניסטר, סדי בן שטרית, עוכב במהלך ההפגנה ליד בית ראש הממשלה בבלפור על ידי שוטר סמוי. מתנועת קריים מיניסטר נמסר: "משטרת ירושלים ממשיכה להתעמר במפגינים ולצוד את ראשי המחאה. דורון ידיד הפך את השוטרים שלו לעבריינים בשירות נאשם בפלילים. אנחנו נחושים להציל את ישראל מידי הנאשם ולא נירתע לא מההסתה שלו ושל תומכי, ולא מדורון ידיד והמיליציה שלו".