שר האוצר ישראל כ״ץ סיכם היום (רביעי) עם רה״מ בנימין נתניהו כי יציג בפניו ביום שני הקרוב, יחד עם גורמי המקצוע במשרדו את מסגרת תקציב 2021 יחד עם חוקי ההסדרים והשינויים המבניים הנלווים לתקציב אותם מסיימים להכין בימים אלו. בכך תהליך אישור תקציב 2021 יוצא לדרך.

נתניהו בלייב בפייסבוק על תקציב 2020-21

לאחר אישור רה״מ, משרד האוצר יפעל למול גורמי הקואליציה ומשרדי הממשלה השונים, בהם גם משרד המשפטים, כדי לסכם את פרטי התקציב ולהביאו לאישור הממשלה בהקדם. לאחר מכן יפעל משרד האוצר להעביר במהלך חודש פברואר 2021 את אישור התקציב בכנסת.

השר כ״ץ הבהיר בדיונים הפנימיים כי הוא נחוש לקדם במהירות את תקציב 2021 יחד עם הרפורמות החשובות, שמטרתן להבטיח את התאוששות וצמיחת המשק הישראלי בתקופה שלאחר משבר הקורונה, זאת לצד המשך הסיוע לשכירים, העצמאים ובעלי העסקים עד לסיום המשבר.

כזכור, בחודש שעבר הודיע כ"ץ כי "האוצר מגבש הצעת חוק תקציב באופן מקצועי ובהתאם לכל התהליכים הנדרשים. התקציב ייתן מענה לצורך להתמודד עם התמשכות מגפת הקורונה לצד הצורך להצעיד עת המשק חזרה לתעסוקה מלאה ולפעילות צמיחה". 

במהלך ראיון אתמול, איים יו"ר כחול לבן, בני גנץ כי אם לא תתקבל החלטה בנוגע לתקציב 2021, הממשלה תתפרק: "אנחנו נתעקש שיהיה תקציב 2021 לישראל, זה מה שצריך לקרות. אין סיבה שהוא לא יועבר בכנסת ואת חוק ההסדרים נפתור. צודקים מי שטוענים שיש סחבת בלתי סבירה. זה היה צריך לעבור באוגוסט. אין הסבר הגיוני לסחבת הזו, אני יכול לחסוך לבג"ץ את הדיון המבורך - כי ההחלטה תתקבל".