המתיחות בקואליציה נמשכת: שר הביטחון ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, פנה היום (ראשון) אל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וביקש ממנו להעלות בישיבת הממשלה מחר את סוגיית מינוי פרקליט המדינה ומנכ"ל משרד המשפטים. 

במכתב שהועבר למזכיר הממשלה, צחי ברוורמן, הוסבר כי "לאור החלטת בג"ץ כפי שהתקבלה ביום חמישי, 10 בדצמבר 2020, המורה על מתן צו מוחלט להבאת הצעת שר המשפטים לאישור הממשלה בדבר מינוי מנכ"ל משרד המשפטים, וכל זאת במהירות הראויה ובהתאם לתקנון הממשלה, אבקשך להעלות על סדר יומה של ישיבת הממשלה את אישור מינויו של מנכ"ל משרד המשפטים, עו"ד שימי בראון, ביוזמת שר המשפטים". 

עוד צוין במכתב כי "בהמשך לפנייתו של שר המשפטים מיום 3 בדצמבר 2020, ולאור חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, לפיה ראש הממשלה מנוע מלעסוק במינוי בכירים וביניהם פרקליט המדינה, אבקשך להעלות גם את אישור מינויו של פרקליט המדינה, עו"ד עמית איסמן". 

גנץ תקף את נתניהו: "אחרי הבחירות הוא לא יהיה עוד ראש הממשלה"

כזכור, ביום חמישי האחרון פנה היועמ"ש אביחי מנדלבליט אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואל ראש הממשלה החליפי בני גנץ בדרישה לפעול ללא דיחוי למנות תפקידים בכירים באכיפת החוק, ביניהם מפכ"ל המשטרה ופרקליט מדינה, זאת נוכח כמה החלטות בג"ץ כמו גם הלקונה הקיימת בכך שתפקידם בכירים אינם מאוישים זה זמן רב.

במכתבו ציין היועמ"ש את החשיבות שבמינוי משרות בכירות כדרך קבע, ובין היתר מציין גם כי "אני שב ופונה שתשלימו את המינויים במהירות הראויה. ובכלל זאת העברת הסמכות על ידי ראש הממשלה לשר אחר". בכך למעשה רמז היועמ"ש להסדר ניגוד העניינים שהוא מבקש להחיל על נתניהו ובמסגרתו יהיה מנוע מלעסוק בסוגיית מינויי הבכירים, סוגייה אשר נמצאת במחלוקת בין ראש הממשלה ליועץ.

המכתב הגיע גם לאחר החלטות ביום חמישי שעבר וביום חמישי האחרון של בג"ץ לפעול ללא דיחוי למינוי מפכ"ל כמו גם מנכ"ל קבוע למשרד המשפטים.