הבחירות מתקרבות: יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן הודיע הערב (שלישי) כי בקואליציה הבאה ישראל ביתנו תדרוש לקבל אחריות מלאה על שיקום הכלכלה הישראלית והבראת המשק.

הפוסט שפירסם ח"כ אביגדור ליברמן

"המטרה המרכזית של ישראל ביתנו בבחירות הקרובות היא לשים סוף לשלטון נתניהו והמפלגות החרדיות. נפעל ליצירת בלוק של ארבע המפלגות- ישראל ביתנו, יש עתיד, ימינה, ותקווה חדשה, שינהל משא ומתן עם שאר השחקנים וירכיב קואליציה ציונית וליברלית שתדאג לציבור הרחב. בקואליציה הבאה ישראל ביתנו תדרוש לקבל אחריות מלאה על שיקום הכלכלה הישראלית והבראת המשק", אמר.

עוד הוסיף כי "תיק האוצר מהווה עבורי אתגר אמיתי, כמי שכיהן במשרד הביטחון, החוץ, התחבורה והתשתיות הלאומיות אני סבור שאין מתאים ממני לתפקיד שר האוצר הבא של מדינת ישראל".

בדבריו גם העביר ביקורת על התנהלותו של ח"כ אמיר אוחנה, כאשר אמר כי "לאחר שהשר אמיר אוחנה הפך את המשרד לביטחון פנים למשרד לביטחון נתניהו ומשפחתו, נדרוש גם בקואליציה הבאה את התיק לביטחון פנים עבור ח"כ אלי אבידר".

ליברמן דאג להדגיש כי בנוסף לתיק אותו הוא דורש בשבילו ובשביל אבידר, המפלגה תדרוש גם את תיק הבריאות עבור פרופ' ליאוניד אידלמן ואת תיק העלייה והקליטה עבור יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר. 

"ההסכם הקואליציוני הבא יהווה חוזה אמיתי עם הציבור, זה שמשרת בצה"ל, עובד ומשלם מיסים ולכן נפעל ליישום חקיקת חוק נישואים אזרחיים, תחבורה ציבורית בשבת, העברת ההחלטה על פתיחת עסקים בשבת לשלטון המקומי, גיוס בני ישיבות לשירות צבאי או לאומי, וחובת לימודי ליבה בכל מערכות החינוך", ציין בסיום דבריו. 

כזכור, בתחילת השבוע פנה ליברמן לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ וקרא להם לצמצם את מספר שרי הממשלה. "גלו אחריות לאומית וצמצמו בהוצאות מיותרות", כתב במכתבו. 

"ממשלת ישראל המנופחת, בראשה אתם עומדים, הוקמה בחטא תוך התעלמות מהמשבר הכלכלי ועל מנת לסדר ג'ובים לחברי הכנסת של הליכוד וכחול לבן", כתב ליברמן. "36 שרים, כולל רה"מ,  ו-8 סגני שרים שבמשך כחצי שנה כל הישגיהם הסתכמו בהכנסת אזרחי ישראל לסגרים מיותרים תוך פגיעה בכלכלה ובאמון הציבור בנבחריו".