לאחר הודעתו אתמול (שבת) של גדעון סער על הצטרפותה של עו"ד מיכל דיאמנט, נכדתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר ז"ל, הערב זכתה המועמדת החדשה לביקורת נרחבת מצד הליכוד - המפלגה שהייתה ביתו הפוליטי של סבה. שרת התחבורה מירי רגב תקפה את דיאמנט בפוסט שהעלתה בחשבון הפייסבוק שלה, אולם דיאמנט לא נותרה חייבת והשיבה לה בפוסט משלה.

בדבריה לדיאמנט כתבה רגב: "מיכל דיאמנט, אם סבא שלך היה רואה את מעשייך - הוא היה מתהפך בקברו!". עוד כתבה שרת התחבורה: "אינני מכירה אותך, אבל חשוב לי לתת לך שיעור קצר בהיסטוריה - בבחירות 1992 התמודד ראש הממשלה שמיר בראש תנועת הליכוד מול יצחק רבין בראשות העבודה. אלא שגורמים בתוך הליכוד תקפו אותו כאופוזיציה פנימית. יצחק מודעי פרש לטובת ״המפלגה הליברלית החדשה״ יחד עם עוד מפלגות ימין שפיצלו את הגוש. את הסוף אנחנו מכירים: רבין עלה לשלטון והביא עלינו את אסון אוסלו במחיר דמים נורא".

מיכל דיאמנט, אם סבא שלך היה רואה את מעשייך - הוא היה מתהפך בקברו! מכתב פתוח לנכדתו של ראש הממשלה המנוח יצחק שמיר,...

פורסם על ידי ‏Miri Regev מירי רגב‏ ב- יום ראשון, 3 בינואר 2021

בפניה אישית סיכמה רגב: "מיכל דיאמנט, את וסער עושים לנתניהו את מה שעוללו אחרים לסבא שלך יצחק שמיר. ניסיון למרוד במנהיג הליכוד, פיצול גוש הימין ואי קבלת דין בוחרי הליכוד. הפעם אסור לנו לתת לזה להתרחש שוב, אסור לפצל את גוש הימין. הפעם מצביעים רק הליכוד".

כאמור, דיאמנט, החברה החדשה במפלגתו של גדעון סער 'תקווה חדשה' לא נותרה חייבת וכתבה לרגב: "מירי רגב, סבא שלי היה גאה בי כל ימי חייו ואין לי ספק שגם ובעיקר בימים אלו, בהם התגייסתי למאבק החשוב על עתידה של מדינת ישראל".

עו"ד מיכל דיאמנט מצטרפת למפלגתו של גדעון סער. צילום: קמפיין תקווה חדשה

עוד כתבה דיאמנט: "אכן, את אינך מכירה אותי ולכן גם אינך יודעת שאני כלל לא זקוקה לשיעורים בהיסטוריה, בפרט אודות חייו ומורשתו של סבי. לעומת זאת, ממכתבך עולה שהידע ההיסטורי שלך חלקי ביותר ולכן חשוב גם לי לתת לך שיעור קצר בהיסטוריה: בבחירות 1999 פרש ראש הממשלה לשעבר שמיר מתנועת הליכוד, וזאת על רקע אכזבתו הגדולה מהעומד בראש התנועה במועד זה, בנימין נתניהו אשר המשיך וביסס את קיומו של אסון אוסלו (כפי שכינית אותו במכתבך) - וזאת באמצעות חתימה על שורת הסכמי המשך לאוסלו, כגון הסכם חברון והסכם ואי. למפלגת הליכוד, אם תהית, הסכים יצחק שמיר לחזור רק לאחר פרישתו של נתניהו מראשות המפלגה".

מירי רגב, סבא שלי היה גאה בי כל ימי חייו ואין לי ספק שגם ובעיקר בימים אלו, בהם התגייסתי למאבק החשוב על עתידה של מדינת...

פורסם על ידי ‏‎Michal Diament‎‏ ב- יום ראשון, 3 בינואר 2021

דיאמנט תקפה את רגב והליכוד ואמרה: "כמו סבא שלי, גם אני איני מוכנה לתת יד לרמיסת העקרונות הבסיסיים עליהם מבוססת תנועת הליכוד. מירי רגב, את ושכמותך הבאתם במו ידיכם להרס המפלגה המפוארת הזו, עד שלא השארתם לי ברירה אלא לעזוב את מה שנותר מהמפלגה. הפילוג ושנאת האחים שאתם זורעים בעם, ההכפשות הבלתי פוסקות כלפי כל מי שאינו בצד שלכם והזלזול הבוטה שאתם מפגינים כלפי בוחריכם וכלפי העם כולו. הפעם אסור לנו לתת להתנהלות הזו להמשיך ולהתרחש, אסור לנו להסכים להמשך השנאה והפילוג שאתם מפזרים כאן על בסיס יומיומי, מתוך צרכים פוליטיים ובניגוד מוחלט לטובת המדינה. הפעם מצביעים תקווה חדשה, בראשות גדעון סער".