שר הביטחון והמשפטים בני גנץ, החליט הערב (רביעי למנות את עו"ד עמית איסמן למ"מ פרקליט המדינה - זאת לאור העובדה, כי לאחר סיום עבודת ועדת האיתור, שקבעה כי איסמן עולה בכישוריו מעל שאר המועמדים, סירבו הליכוד וראש הממשלה נתניהו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה.

שר הביטחון בני גנץ מישיבת הממשלה

עם כניסתו למשרד המשפטים, החליט גנץ למנות מ"מ פרקליט מדינה, במקביל למהלכים להבאת מינוי קבע. במהלך השבוע האחרון, קיים גנץ היוועצות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה ועם גורמי משפט נוספים וכן עיין בחומרי ועדת האיתור שדנה במינוי פרקליט מדינה קבוע. גנץ נפגש עם איסמן השבוע. במהלך פגישתם, דן עימו גנץ גם בנושא אמירותיו הפוגעניות כלפי נשים. מטעמו של גנץ ששוחח גם עם גורמים נוספים המכירים את הנושא, נמסר כי הוא השתכנע כי איסמן מתחרט על הדברים באופן כנה וכי אין בהם בכדי למנוע את מינויו.

גנץ אמר הערב: "אני עושה הערב צעד נוסף למען שלטון החוק, בשאיפה להפוך אותו לצעד משמעותי ליציבות מערכת המשפט ושלטון החוק. מדינת ישראל צריכה לתפקד- מערכת המשפט חייבת לתפקד ואף אחד לא ימנע ממנה לתפקד. העובדה שאין פרקליט מדינה, היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה. לכן, עד שנביא לממשלה את מינוי הקבע, החלטתי למנות את עו"ד איסמן כממלא מקום בכדי שיחל בביצוע התפקיד. 

"הדגשתי בפני איסמן את החשיבות שאני רואה בביצור שלטון החוק, בקידום עבודת הפרקליטות ובעצמאות תפקודה. אין לי ספק שהוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר כממלא מקום היום, וכפרקליט מדינה קבוע בעתיד".

יור נעמת, חגית פאר, מתחה ביקורת על המינוי: ״מינויו של עו״ד איסמן אולי כשר משפטית אך פסול ערכית. לא ראוי שאדם שהתבטא באמירות שמציגות תפיסה סקסיסטית, מקטינה ומשפילה כלפי נשים ימונה לתפקיד כה בכיר, קל וחומר תפקיד בכיר ברשויות אכיפת החוק. זהו מסר בעייתי גם לעובדות בפרקליטות וגם לציבור הישראלי בכלל״.