ההפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו התחדשו הערב (שבת), זה השבוע ה-30 ברציפות. אלפי בני אדם מפגינים בנקודות רבות ברחבי הארץ, מול ביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה ומול מעונו הרשמי בבלפור בירושלים. בשעה 19:00 צפויות להתחיל ההפגנה בקיסריה וצעדה מגשר המיתרים בירושלים לכיוון כיכר פריז, הסמוכה למעון ראש הממשלה. 

ההפגנות נגד נתניהו בבלפור נמשכות למרות הסגר (צילום: רויטרס)

ההפגנות היום צפויות לעמוד על רקע דחיית משפטו של נתניהו שתוכנן להיערך השבוע, והופעתו בנצרת ביום המשפט המיועד. 

המשטרה הודיעה כי תערך בכוחות מתוגברים לקראת ההפגנות בירושלים, קיסריה ובכלל. עוד נמסר כי הרחובות בן מימון, עזה, אגרון, המלך ג'ורג', קרן היסוד וכן כיכר פריז נחסמו לתנועת כלי רכב.

הפגנה נגד נתניהו בשדרות רוטשילד בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)הפגנה נגד נתניהו בשדרות רוטשילד בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

הפגנה נגד נתניהו בצומת קדרים (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו בצומת קדרים (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)
הפגנה נגד נתניהו בצומת יששכר (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו בצומת יששכר (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)

מתנועת הדגלים השחורים נמסר לקראת ההפגנות: "צריך להתבונן טוב טוב על ארצות הברית השבוע ומה קורה כשמנהיג כמו טראמפ בונה את הכוח שלו על שנאה ושיסוי ההמונים כנגד מוסדות השלטון והדמוקרטיה. לא ניתן למצב דומה לקרות כאן!! זה השבוע ה-30 שמשמרות מחאת הדגלים השחורים מתייצבים שוב ב–638 צמתים, כיכרות וגשרים על מנת לומר 'לא' לקמפיין של שנאה והפצת כזבים, לשיסוי אוכלוסייה אחת בשנייה, לרמיסת מוסדות השלטון והמגזר הציבורי בישראל וביתר שאת, למי שממניעים אישיים פועל בחמש השנים האחרונות לפורר את אמון הציבור במערכות המשפט והמשטרה. נאמר לו 'לא' - זו אינה דמוקרטיה".

ח"כ אלי אבידר בביקורת על רה"מ נתניהו. צילום: חשבון הטוויטר של אלי אבידר

 מתנועת קומי ישראל נמסר: ״בשעה שהפוליטיקאים עסוקים במלחמות אגו וגררו את מדינת ישראל לגירעונות עתק, אנחנו הצעירים נמצאים בהישרדות יומיומית. הדור שלנו משלם על הכישלון שלהם במזומן בהווה, והולך לשלם עליו גם באשראי בעתיד״.

הפגנה נגד נתניהו בגשר עינת (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו בגשר עינת (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)
הפגנה נגד נתניהו ביסוד המעלה (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו ביסוד המעלה (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)

מתנועת קריים מיניסטר נמסר: "אנו קוראים לכל מי שישראל חשובה לו להתייצב הערב בבלפור ולהבהיר לנאשם שלא ניתן לו לקחת מדינה שלמה כבת ערובה ולהימלט מהדין. נקעה נפשנו מהשלטון הכושל והמושחת של מי שלא מהסס לשקר ולהסית כדי לקושש קולות מאלה שנרמסו על ידו בשיטתיות. ביבי, רוח בלפור הפילה את ממשלתך הכושלת ורוח בלפור תנצח! נמשיך לחשוף את השקרים שלך ונפגין מולך כל מוצ"ש בבלפור עד שתלך!".

מתנועת אין מצב נמסר: "פעילות ופעילי 'אין מצב' יצאו הערב להפגנה המרכזית בבלפור בצמוד למאהל המחאה אשר הוקם לפני כשבעה חודשים כדי להבהיר שנאשם בפלילים לא יכול לכהן כראש ממשלה, כפי שאירועי משבר הקורונה הוכיחו. אנו נמשיך למחות בכל הכוח עד שנשלח את ראש הממשלה הכושל וממשלתו הכושלת לביתם. השבוע נחשפנו להקלטות שאישרו את מה שידענו - הטיפול במשבר הקורונה הוא פוליטי והפך להיות כלי כדי למלט את הנאשם בפלילים ממשפטו ולהשגת מנדטים כדי לשמר את כסאו ותו לא. ניהול המשבר עבור האזרחים לא היה קיים בכלל בהתנהלות - בושה".

הפגנה נגד נתניהו בעמק  יזרעאל (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו בעמק יזרעאל (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)
הפגנה נגד נתניהו במחלף ינאי (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו במחלף ינאי (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)
הפגנה נגד נתניהו בעתלית  (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו בעתלית (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)
הפגנה נגד נתניהו בטירה (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)הפגנה נגד נתניהו בטירה (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)