מצטרף נוסף לסער: השר וחבר הכנסת לשעבר מטעם מפלגת הליכוד, בני בגין, הודיע היום (חמישי) כי הוא מצטרף למפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער לקראת הבחירות לכנסת ה-24. במפלגה מוסרים כי בגין יוצב ברשימה לכנסת. מהליכוד נמסר: "‏התמונה ברורה: לגדעון אין ממשלה בלי לפיד ויתר השמאל".

בני בגין הצטרף לגדעון סער ויוצב ברשימה לכנסת בבחירות הקרובות (צילום: מפלגת תקווה חדשה)

"בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה, אנחנו עדים לתופעה מוזרה ומסוכנת", מסר בגין. "דווקא מן הממשלה יוצאות התקפות חריפות, גסות, נגד מוסדות השלטון המרכזיים במדינת ישראל, המוסדות הממלכתיים שלנו. את התופעה הזו צריך להפסיק. הדרך להפסיק אותה היא באמצעות החלפת הממשלה. לכן, שמחתי כאשר חברי גדעון, החליט לצאת לצעד הנועז הזה ולהקים מסגרת פוליטית חדשה כדי להביא להחלפת השלטון. יש לנו הזדמנות לעשות זאת בבחירות הקרובות ועל כל אחד מוטלת החובה להשתתף במאמץ הזה ולהביא לחילופי ממשל בישראל". 

סער מסר: "מזה שנתיים ישראל מצויה בתוהו ובוהו פוליטי-כלכלי-חברתי-ערכי. הקמתי את תקווה חדשה על מנת להביא להחלפת השלטון, להבטיח עתיד טוב יותר לאזרחי המדינה, להחזיר את היציבות ולשמור על הערכים היסודיים שעליהם קמה מדינת ישראל. את בני בגין אין צורך להציג. השר לשעבר בגין יהיה תוספת חשובה ביותר במערכה על עתיד המדינה. חשוב שישראל תוכל להנות מניסיונו העשיר, מתבונתו, שיקול דעתו ומהערכים שהוא מייצג".

גדעון סער בראיון. צילום: ערוץ הכנסת

כזכור, מוקדם יותר השבוע הודיע חבר ליכוד ותיק נוסף, יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני, כי הוא עוזב את מפלגת הליכוד ומצטרף ל"תקווה חדשה" של סער. אלחייני אף תקף את ראש הממשלה ואמר: "נתניהו עזב את ערכי הליכוד, הוא לא ראש ממשלה ימני. אני מאמין במנהיגות של גדעון סער ותומך בו לראשות הממשלה".

"נתניהו עזב את ערכי הליכוד, אבל אני לעולם אשאר נאמן לערכים של המחנה הלאומי", כתב אלחייני בפתח הצהרתו. "כשנתניהו מצהיר על שתי מדינות לשני עמים, כשנתניהו משרטט את גבולות מדינת הטרור הפלשתינית על 70% משטחי יו"ש, כשנתניהו לא מסדיר את ההתיישבות הצעירה ומקפיא את ההתיישבות, כשנתניהו הוליך שולל אותי ואת תושבי בקעת הירדן, הבטיח להחיל את הריבונות הישראלית בבקעה ולא קיים, זה לא ראש ממשלה ימני!".

"יש לי חברים טובים בליכוד, אני אוהב ומחבק אותם, קשה לעזוב את הבית , הבית שכה אני אוהב, אבל נתניהו הרס אותו", הוסיף. "גם יצחק שמיר כראש הממשלה ויו"ר הליכוד החליט בזמנו לעזוב את הליכוד כשאיבד אמון בנתניהו וראה שהוא בגד בערכי הימין".