אבי מימרן, מגיש ברדיו 'קול חי' התראיין היום (חמישי) בתכניתם של בן כספית וינון מגל ב-103FM והתייחס לסערת חיקויו של הרב קנייבסקי בארץ נהדרת. לדבריו "ארץ נהדרת נותנת גול עצמי למסורת שלנו. כל החרדים שרואים את החיקוי הזה רואים איך צוחקים על סבא שלהם". עוד הוא אמר כי הוא מעריך שהחיקוי הזה רק יעורר יותר את הזעם בציבור החרדי, ויוסיף מנדטים למפלגות החרדיות בבחירות הקרובות. לאור דבריו של מימרן, בן כספית לא נותר אדיש והשיב לו: "אתה מפיץ פייק ניוז, בושה וחרפה".

ינון: מה שלומך?
"ימים לא פשוטים, לא טובים, אבל מתפללים, מתמודדים".

הפרות הסדר בירושלים, צילום: ידידיה אפשטיין

ינון: ראית ארץ נהדרת?
"לא החרמתי כי אין לי טלוויזיה ואני לא רואה את הדבר הזה, אני לא שם. אם אני רואה זה לצורך העבודה שלי כמגיש אקטואליה".

ינון: מה דעתך על החיקוי?
"לא יודע עד כמה הדבר הזה מצחיק ועד כמה הוא נקרא סאטירה אבל שיהיה לבריאות. אני לא מייצג את כל החרדים כי לכל אחד דעות אחרות. בני גנץ מדבר על 50 אחוז מצבא העם, יש לנו הרבה יותר מ-50 אחוז של יהודים שסבא שלהם הוא הרב קנייבסקי או היה נראה כמוהו או התהלך כמוהו, אז על מי הם צוחקים? על הסבא שלי? שלכם? על המושג רב? על המושג היהודי והקדוש הזה? אז הוא לא שומע טוב, אז הנכד מדבר קרוב לאוזנו, זה מצחיק? אין מאזין שמדבר עם אבא שלו או סבא שלו קרוב לאוזן כדי שישמע מה הוא אומר?"

בן: אני לא מבין, אתה לא מכיר מה זה סאטירה? לוקחים ומקצינים; ינון למה בחיקוי של אברמוביץ' כולכם צעקתם שהוא גיבור ישראל? 
"הדיון לא נמצא ב-אם זה סאטירה או לא. הדיון שלי מתחיל לפני זה - אנחנו נמצאים במסלול של התנגשות שאנחנו נותנים גול עצמי למסורת שלנו. יש לנו במדינת ישראל, עזבו חרדים שאנחנו חשוכים ואין טלוויזיה ולא יודעים מה זה האח הגדול, אנחנו באמת עדיין קוראים ספרים אבל יש 60-50 אחוז קהל מסורתי שדמות הרב זה המסורת שלנו, רב זה קודש קודשים, הוא מוסר את החיים שלו ללימוד תורה בעוני, בפשטות. ארץ נהדרת והרב קנייבסקי זה בדיוק שני הקצוות".

בן: זה לא רלוונטי. 60 אחוז אין לרב קנייבסקי בישראל. ארץ נהדרת פצצת רייטינג והציבור מצביע ברגליים. אתם לא מבינים את המונח סאטירה.
"אבל אני לא מתווכח על המונח סאטירה".

בן: החיקוי לא היה דרמטי.
"אני רוצה חקיין שיעשה את השופט אהרון ברק".

בן: הוא לא בציבוריות שלנו שנים רבות.
"ארץ נהדרת תביא לש"ס עוד 2 מנדטים כי כשפוגעים לאנשים בסבא שלהם הם מצביעים ברגליים, כשפוגעים במסורת הם מצביעים ברגליים, הרב קנייבסקי עושה ניסים, אני איש עם רגליים על הקרקע".

בן: אז היית מתקומם על ההפרות של הסגר במגזר.
"חבל שאתה לא מאזין לי, תשמע מה אני אומר. לא מעניין אותנו מה קורה בארץ נהדרת, אנחנו בעולם אחר, אותי מעניין העם היהודי. אני רוצה שלנכדים שלי ושלך עוד 100 שנה ידעו מה זה יהודים ומה זה מסורת. בזכותנו יש פה ארץ נהדרת, אחרת היינו באוגנדה".

בן: בזכותכם אין פה כלום. לא היה ולא נברא.
"אתה טועה".

ינון: מה???; בן: מדינת ישראל לא הוקמה על ידי חרדים.
"אנחנו לא נכנס לדיון היסטורי".

בן: אם אתה אמרת שבזכותכם יש פה הכול אנחנו נכנס לדיון היסטורי כי אני לא אקבל את האמירה הזאת. הרצל היה אתאיסט, הציונות המקורית שהקימה את ישראל המודרנית היא ציונות אתאיסטית, ליברלית, והחרדים השתתפו בקטנה. בזכותם יש פה הכול? חוצפה.
"הרב ש"ך אמר שאם יחייבו אותנו בכוח לסגור את הישיבות והגמרא וללכת להיות חילוני משתלב, חייל, נרד לחו"ל. אין לנו עניין בשטח הספציפי הזה".

בן: מה הוכחת? מישהו העלה על דעתו לסגור לכם משהו?
"לא, ובגלל זה אני חי כאן. ארץ נהדרת לא מזיזה לנו, שאנשים יצטרכו כיסאות גלגלים הם יבואו אלינו, שהם יצטרכו את הרב פירר, סלי מזון, ידידים בדרכים, עזר מציון הם יתקשרו אלינו החרדים לבקש עזרה ואנחנו נהיה בשבילם עם כל הסאטירה. תמשיכו ללעוג לנו, אנחנו נמשיך להגן".

בן: אנחנו נמשיך להיהרג בהמונינו בשדות הקרב ולהגן עליכם בגופנו, לשלם לכם את הקצבאות, לממן את הישיבות, דור שלם של אנשים שלא עובדים ולא משרתים. אנחנו הולכים לעבוד, לומדים לימודי ליב"ה והולכים לפרנס את עצמנו.
"אני אמשיך לשלם מיסים ולעבוד קשה, 54 אחוז מהגברים החרדים עובדים, 78 אחוז מהנשים החרדיות עובדות. אתה אומר עובדות לא נכונות, רוב המגזר החרדי עובד".

בן: אני לא אתן לך להפיץ פייק, נגיד בנק ישראל אמר בסקירה האחרונה שלו שמעל ל-80 אחוז מהגברים החילוניים עובדים. 
"תעשה גוגל. אני מאמין שהנכד שלי ידע מה זה יום כיפור בעוד אלף שנה ומה זה תורה בזכות ה-20 אחוז שמוסרים את נפשם כדי ללמוד תורה".

בן: תתביישו לכם, בושה וחרפה.