ההצבעה לבחירת הנשיא ה-11 הסתיימה היום (רביעי) וברוב של 87 קולות מול 26, הוכרז על ניצחונו של יצחק בוז'י הרצוג. עם היבחרו אמר: "בחרדת קודש מקבל את בחירת כנסת ישראל בי".

עוד הוסיף: "אין אפילו אבן אחת בפסיפס היפיפה שלנו שהייתי מוכן או מעז לוותר עליה. זו הסיבה שבכוונתי להיות נשיא של כולם. להטות אוזן קשבת לכל עמדה ולכבד כל אדם, לסמן את הקווים המחברים ולבנות גשרים של הסכמות, כדי לקרב גם את הרחוקים שבניצים - כאן בתוכנו, כמו גם עם אחינו ואחיותינו בתפוצות; להעצים ולטפח את היצירתיות, היוזמה והמקוריות שלנו; למלא בכל יום את צידת האחדות, הערבות הדדית והזהות משותפת, הנחוצות לנו כל כך במסע שלנו להפוך לחברת מופת. להותיר מרווח נשימה לרוקמי הרוח, היצירה והחלומות. למלא את ישראל בתקווה".

מרים פרץ ויצחק בוז'י הרצוג ביום הבחירות לנשיאות (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)מרים פרץ ויצחק בוז'י הרצוג ביום הבחירות לנשיאות (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)


המתמודדת מרים פרץ, הגיע לברך את הנשיא הנבחר ואמרה: "כולנו הילדים שלך, הצלחתך היא הצלחתינו". הרצוג הודה לה על הברכות ואמר: "אנחנו אוהבים אותך, מחבקים אותך, את יקירת העם. היה לי הכבוד להתמודד מולך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את הנשיא הנכנס ואמר: "אני מברך את יצחק הרצוג על בחירתו לנשיא המדינה ואני מאחל לו הצלחה רבה בשם כל אזרחי ישראל. אני מודה למרים פרץ על ההתמודדות המכובדת ואני משוכנע שהיא תמשיך לתרום לחברה בישראל כפי שעשתה כל חייה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מצביע בבחירות לנשיאות (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)ראש הממשלה בנימין נתניהו מצביע בבחירות לנשיאות (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)


בני גנץ מצביע בבחירות לנשיאות (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)בני גנץ מצביע בבחירות לנשיאות (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)


מרבית סיעות הכנסת החליטו על חופש הצבעה לחבריהן, בהן כחול לבן והליכוד. הציונות הדתית הודיעה על הצבעה לפרץ, בעוד יו"ר מפלגת העבודה הודיעה על הצבעתה להרצוג. שני המועמדים נפגשו עם ראש הממשלה ועם חברי הכנסת בניסיון לגייס תמיכה ולקבל את מרב הקולות. ההערכה היא כי הרצוג בעל הסיכוי הגבוה יותר להיבחר לנשיא, אולם מאחר ומדובר בהצבעה חשאית תיתכן בהחלט גם הפתעה.

בתום ההצבעה יכריז יו"ר הכנסת, יריב לוין, על הפסקה בישיבת המליאה לצורך ספירת הקולות. תיבת הקלפי תילקח על ידי סדרני הכנסת לחדר נפרד, והקולות ייספרו על ידי חברי ועדת הקלפי, חברי הכנסת דוד ביטן (יו"ר), יוסף טייב, אמילי מואטי ויואל רזבוזוב.

חברי הכנסת בבחירות לנשיאות (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)חברי הכנסת בבחירות לנשיאות (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)