יו"ר הכנסת יריב לוין הודיע אתמול כי ביום ראשון הקרוב תתקיים ההצבעה על ממשלת בנט-לפיד, במליאה מיוחדת של הכנסת ה-24. מאחר והחוק מחייב להגיש את ההסכמים הקואליציוניים עד 24 שעות לפני השבעת הממשלה, הקואליציה תחויב לפרסם את ההסכמים לכל המאוחר ביום שישי. ההסכמים טרם נחתמו הם עוברים עדכונים אחרונים ע"י עו"ד גיא בוסי וצוותי עבודה של המפלגות וביש עתיד וימינה מנסים לזרז את ההליך ולחתום על ההסכמים. חבר הכנסת מתן כהנא מ"ימינה" התייחס לדברים הבוקר (רביעי) בתוכניתם של גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM.

חבר הכנסת הביע אופטימיות באשר להשבעת הממשלה בתחילת השבוע הבא, שכן לדבריו המדינה זקוקה לכך. הוא ציין כי להבנתו חברי הקואליציה לא ישנו את עמדתם באשר לתמיכה בממשלה, והוסיף: "אני מקווה גם שהליכוד יעביר את השלטון בצורה מסודרת, בלי טריקים ובלי שטיקים מה שנקרא, ונלך קדימה".

אתמול הודיע ח"כ ניר אורבך כי בכוונתו לתמוך בממשלת האחדות של לפיד ובנט, משום ש'צריך לסיים את התיקו בפוליטיקה הישראלית'. כהנא הסביר: "ניר אורבך הוא אדם ערכי, אידיאליסט. לאף אחד מאיתנו זה לא עבר חלק בגרון, לאורבך יותר מכולם. הוא התלבט ושקל את הדברים, לשמחתי הוא הגיע למסקנה שעכשיו אין מנוס אלא ללכת לממשלת האחדות. הבנו שבעת הזאת אי אפשר לגרור את ישראל לרצף של בחירות". באשר לאפשרות שאיילת שקד תערוק לשורות הליכוד, אמר: "היא איתנו חד משמעית".

כמו כן, התייחס לסוגיית חוק הצינון, הקובע כי אדם אשר כיהן כראש ממשלה שמונה שנים ברציפות יידרש לתקופת צינון של ארבע שנים במהלכן לא יוכל להיבחר לכנסת. הוא הבהיר כי ימינה לא לקחו חלק בניסוח הצעת החוק, וכי "חוק שכל מהותו נוגעת לאדם אחד במדינת ישראל, זה חוק פרסונלי. אנחנו נגד חקיקה פרסונלית, הנושא הגיע לידיעתנו, ומיד נדחה", אך הוסיף: "אנחנו בעד הגבלת כהונה לשתי קדנציות".

אתמול תקפו המפלגות החרדיות בחריפות את ראש הממשלה המיועד בנט, וקראו לו 'להוריד את הכיפה'. חבר הכנסת הגיב לדברים: "זה כל כך מביך. אנחנו לא נקבל הטפות מאף אחד מה זה להיות יהודי, דתי וירא שמיים. זו רמה כל כך נמוכה של התבטאות, אתם תגידו לנו להוריד את הכיפה? מי אתם? מדברים בשמו של אלוקים? בנט אמר בצורה ברורה בתחילת הדרך, כולם מוזמנים לממשלה הזאת. אז או שיש דברים שיותר חשובים להם מלשמור על ערכיהם, או שהם מבינים שאנחנו נשמור על הערכים שלהם מצוין", ולא שלל ישיבה משותפת בקואליציה בהמשך, "ממשלת אחדות, ראוי שתהיה כמה שיותר רחבה".