ח"כ איילת שקד נכנסה היום (שני) לתפקידה כשרת הפנים, לאחר שנערך במשרד טקס החילופים עם השר היוצא, יו"ר ש"ס אריה דרעי. דרעי אמר כי הוא מאחל לשקד הצלחה בתפקידה, אך יילחם כדי להפיל את הממשלה החדשה: "זה לא סוד שזו לא הממשלה שרציתי. אבל זה המשחק הדמוקרטי. אני מאחל לאיילת ההצלחה אבל אני חצוי בתפילותיי כי הצלחתה זה הצלחתי המשרד והאזרחים אבל אני אעשה מה שצריך כדי שהממשלה הזו תיפול. אני מקווה שנחזור לשתף פעולה יחד בממשלה".

"אפעל בכל כוחי ליישם מדיניות הגירה אחראית, תוך מתן מענה הולם במצבים הומניטריים מבוססים. אפעל להשיב מסתננים לארצם ולעודד יציאה מרצון למדינות שלישיות בטוחות. מדינת ישראל נמצאת במשבר דיור כבר הרבה שנים. בשנה האחרונה יש ירידה משמעותית בהתחלות בניה, בהקצאת קרקעות, במתן היתרים, וקיימת עליה במחירי הדיור. למשרד הפנים קיימים כלים רבים שיכולים לתת מענה ראוי למשבר זה. אפעל במרץ לקיצור וזירוז הליכי התכנון, להגדלת היצע הדיור, לזירוז מתן אישורי תוכניות, לקיצור זמנים וּלפישוט הליכי קבלת היתרי בניה", אמרה שקד בנאומה.

"אפעל ליישום הרפורמה ברישוי עסקים, כך שבעלי עסק ועצמאיים לא ידרשו להתמודד מול מספר רב של רגולטורים שונים ושהליך קבלת הרישיון יהיה מונגש, ידידותי וקל. אני מאמינה שיש לפעול בכל הכוח לתיקון עיוותים בירוקרטיים, הפחתת רגולציה, ליצירת שיתופי פעולה בין גורמי השלטון השונים, צמצום פערים בין שכבות שונות באוכלוסייה, שמירה על גבולותיה וצביונה של המדינה. ומעל הכל, שמירה על שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל", הוסיפה.