השר לביטחון פנים עמר בר לב הודיע כי מנכ"ל משרדו, ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי, יפרוש מתפקידו. "בפגישת עבודה אתמול עם מנכ״ל משרד הבט״פ ניצב (בדימוס) משה (צ׳יקו) אדרי, הודיע לי אדרי כי בכוונתו לסיים את תפקידו וזאת לאחר 36 שנות שירות רצופות, מסורות, מאתגרות ואינטנסיביות בשירות המדינה: תחילה כלוחם ומפקד בצה״ל, לאחר מכן כשוטר ומפקד בכיר במשטרת ישראל ובשלוש השנים האחרונות כמנכ״ל המשרד לביטחון הפנים", אמר.

הוא הוסיף כי "ניצב (בדימוס) אדרי נעתר לבקשתי לערוך חפיפה עם מחליפו המיועד לקראת כניסתו לתפקיד וציין בפני כי בכוונתו לעשות את המירב כדי לסייע לו. הודיתי לניצב (בדימוס) אדרי על שירותו הנאמן ורב-השנים עבור ביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה. בימים הקרובים אודיע על מחליפו".

אדרי מונה לתפקידו באפריל 2018, ובנובמבר באותה השנה המליץ עליו השר דאז גלעד ארדן לתפקיד מפכ"ל המשטרה. המינוי נפסל בוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה, זאת בשל התנהגות לא הולמת. בעקבות כך הודיע השר ארדן כי הוא לא מקבל את עמדת הוועדה, ומבקש להופיע בפניה לדון בהחלטה. ב־5 בדצמבר, בעקבות פרסום כי אדרי הסתיר מהוועדה פגישה מוקדמת שקיים עם בוחנת הפוליגרף, זו שלבסוף ערכה לו את הבדיקה, הסיר אדרי את מועמדותו לתפקיד.