ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) התייחס היום (שבת) לשמועות ולדיווחים על כך שבכוונתו להתפצל מסיעתו ולפעול באופן עצמאי, במנותק מממשלת האחדות, וטען: "מי שחושב שאפגע בממשלת השינוי, בגלל תפקיד, הוא כסיל ואוויל גמור".

"בימים האחרונים נכתב רבות על "חלומותיי" (שגיליתי שיש לי). על כן אומר זאת באופן ברור: מי שחושב שאפגע בממשלת השינוי, בגלל תפקיד או משרה, הוא כְּסִיל ואֱוִויל גַמוּר", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

"ארבע מערכות בחירות מתישות, ומעל שנה של מחאה נחושה ומאומצת; בקיץ מחניק, בחורף מקפיא עצמות, בגשרים, בצמתים ובבלפור. שבעה ימים בשבוע. לכל זאת הייתי שותף כדי להחליף את השלטון ולהשביע ממשלת שינוי. שום תפקיד או משרה אינם ראויים לעמוד בדרכו של הישג זה וממשלת השינוי חייבת להשלים את ימיה".

אבידר התייחס לדיווחים על "שאיפותיו" וכתב: "מודה באשמה. רציתי תפקיד ביצועי בממשלת השינוי. יחד עם זאת, לא יהיה גאה ממני לשרת את הבוחרים שבחרו בי מספסלי חברי הכנסת של הקואליציה. את גמולנו קיבלנו בהחלפת השלטון וכל דבר נוסף הוא בונוס. רוצה שתדעו, שאני בוחר להישאר בשיח של ערכים. זִכְרוּ, עָרַכִים תמיד יצופו מעל אינטרסים".

הוא סיכם: "אחי ואחיותיי לדרך, החלפת השלטון הייתה הצעד הראשון במסע לתיקון והבראת החברה הישראלית. עלינו להמשיך במסע לתיקון שני כשלים: מִגוּר השחיתות השלטונית ובּיצוּר הדמוקרטיה הישראלית. הסכנות לא חלפו עם הקמת ממשלת השינוי והן ממתינות שנתקן אותן".

"איך הגענו למצב שהליכוד הוא שמעניק/מונע לגיטימציה מגורם פוליטי במדינת ישראל? איך הגענו למצב שח"כ מנסור עבאס ותנועתו לגיטימיים; רק בגלל שהליכוד קיים אתם משא ומתן? פוליטיקה היא מספרים. עיניכם הרואות את יחסי הכוחות חייבים לפרוץ את מסגרות הלגיטימציה ולא לפעול בתוך גבולות הגזרה שמגדירים בעבורנו חברינו בתנועת הליכוד. יש צורך לבקש את אצבעותיהם של חברי הכנסת אחמד טיבי ואיימן עודה, וסיעותיהם. הצלחת ממשלת השינוי, בהובלת תהליכים משמעותיים למען החברה הישראלית, חשובה יותר מכל ספין פוליטי ילדותי"