שר הביטחון, בני גנץ, העביר ללבנון הצעה לסיוע הומניטארי דרך יוניפי"ל, זאת לאור המצב הכלכלי הקשה בלבנון, ועל רקע ניסיונות חיזבאללה להכניס למדינה השקעות איראניות. גנץ העביר את הפנייה באמצעות גורמי הקישור בצה"ל. בתוך כך, ראש ממשלת לבנון, חסן דיאב, התייחס הבוקר למצב הקשה במדינה, ואמר כי "לבנון קרובה לפיצוץ חברתי".

דיאב אמר את הדברים לאחר פגישה עם נציגים דיפלומטיים בביירות, והתייחס גם למצב הכלכלי: "לממשלה הזו אין זכות לחדש את המשא ומתן עם קרן המטבע ליישום תכנית ההבראה של הקבינט, משום שהדרך כרוך בהתחייבויות שייתכן כי הממשלה הבאה לא תתמוך בהן".

מפגינים נגד הממשל בלבנון (צילום: רויטרס)מפגינים נגד הממשל בלבנון (צילום: רויטרס)

שלשום בטקס חניכת אנדרטת צד"ל במטולה, אמר גנץ: "כישראלי, כיהודי וכאדם, הלב כואב למראה התמונות של הרעבים ברחובות לבנון – ישראל כבר הציעה בעבר סיוע ללבנון, וגם כיום אנו נכונים לפעול, ולהשפיע על מדינות נוספות שיסייעו ויושיטו יד למען צמיחתה ויציאתה מהמשבר".

גנץ הוסיף: "ישראל עזבה את לבנון, במטרה לסיים את הסכסוך. אלמלא חיזבאללה ושלוחותיו האיראניות, אני מאמין שכבר היינו מגיעים לשלום. צעד אחר צעד, נכנסים גופים איראנים והשקעות איראניות ללבנון, ואיתם הניסיונות להחדיר אמצעי לחימה ואידיאולוגיה קיצונית. כל אלו הם סכנה ללבנון, לאזרחיה ולשלום האזור. ישראל פוקחת עין, ותעשה כל פעולה וכל הנדרש על מנת למנוע כל ניסיון לפגוע באזרחיה או להפר את גבולותיה".