לאחר ההפסד הבוקר (שלישי) בהצבעה על חוק האזרחות, נתקלת הקואליציה במכשול נוסף: ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) הודיע כי הוא מתנגד לחוק המאפשר לארבעה חברי כנסת להתפלג מסיעתם גם אם אינם מהווים שליש ממנה, המכונה "חוק פיצול הליכוד", אשר אמור לעלות היום להצבעה במליאה. "החוק ממשיך ואף מעצים תרבות פוליטית קלוקלת, שגוש השינוי בא לשנות", נמסר מטעם אבידר.

עוד מסר אבידר כי "החוק המדובר יכול להיקרא גם "חוק העריקים" והוא עליית מדרגה ברף השחיתות הפוליטית בישראל. ארבעה חברי כנסת שרוצים להצביע עם הקואליציה מטעמים אידאולוגיים ומצפוניים יכולים לעשות זאת גם מספסלי האופוזיציה. מטרת החוק היא אחת: לעודד עריקים פוליטיים מהמחנה אליו הם משתייכים בתמורה לג'ובים וכיבודים".

"בימים האחרונים, שלפני השבעת ממשלת השינוי, היה חשש גדול שהאופוזיציה תצליח לשכנע חברי כנסת מגוש השינוי לערוק אליה. אין זה מתקבל על הדעת שאנו נפעל באותה הדרך של הממשלה שבאנו לשנות. הציבור בחר בנו כדי להביא שינוי ותיקון ולא כדי שנמשיך לעשות את אותם הדברים בדיוק. ציבור הבוחרים זכאי שנתחיל לפרוע את ההבטחות שהבטחנו במהלך השנה האחרונה. לא נאכזב אותו", הוסיף.