חבר הכנסת ויו"ר סיעת העבודה רם שפע, התראיין הערב (רביעי) לענת דוידוב, בתוכנית "איפה הכסף?" ברדיו 103FM, והסביר מדוע הוא מתנגד לרפורמה שמקדם משרד האוצר בענף החקלאות. "אנחנו רוצים לדאוג למרחב הכפרי ולאותם חקלאים וחקלאיות ששומרים לנו על הגבולות ועושים את בפטריוטיות הכי גדולה שיש לנו", אמר שפע.

בפתח דבריו הסביר חבר הכנסת: "אנחנו רוצים לדאוג למרחב הכפרי ולאותם חקלאים וחקלאיות ששומרים לנו על הגבולות ועושים את הפטריוטיות הכי גדולה שיש לנו. אנחנו מוכנים תמיד לשבת ולדבר, אנחנו חלק מהקואליציה, ולמצוא פתרונות איך לשפר ואיך לחדש". עוד אמר שפע: "בסופו של דבר גם החקלאים עלולים להיפגע וגם הצרכן בסוף לא יקנה את הפירות והירקות". 

כשנשאל על מה הוא וחברי סיעתו יהיו מוכנים להתפשר, השיב ח"כ שפע כי הם רוצים שהאוצר ייכנס לתהליך שיוביל לסיכום עם נציגי המרחב הכפרי: "יש הרבה מאוד פרטים כמו כמה תמיכה ישירה יקבל כל חקלאי לפי מה שהוא מגדל ויש אלמנטים של השלביות של הרפורמה", הסביר והוסיף: "יש הקשרים דרמטיים שקשורים למחיר המים. אחת ההסכמות הכי משמעותיות שהיו בממשלה זה להוריד את מחיר המים ובינתיים אנחנו עוד לא רואים את זה קורה". 

שפע הוסיף ואמר: "יש את הותמ"ל שהוא אלמנט מאוד משמעותי של תכנון של דיור שיכול לפגוע גם בשטחים הפתוחים, לא רק בהקשר החקלאי אלא גם בהקשר הסביבתי". עוד ציין: "אני חלק מהנציגות פה של הקואליציה הסביבתית בכנסת, יחד עם נציגי סיעות בכל הבית הזה, ואנחנו רואים גם 50 שנה קדימה ולא רק שנתיים קדימה".

לגבי השאלה האם המשבר הנוכחי מעמיד את יציבות הקואליציה בפני סכנה, אמר חבר הכנסת: "אני אשמח שכל סיעות הבית יתעקשו כמו מפלגת העבודה על האלמנטים של המרחב הכפרי, אבל חשוב לי להגיד שאנחנו מבינים את המשמעות של הקואליציה הזאת, אנחנו מסתכלים עליה לטווח ארוך, רוצים שהיא תחזיק ביציבות". שפע סיכם: "הקואליציה המאוחדת הזאת ממשיכה כל הזמן לנצח למרות ניסיונות האופוזיציה להתיש אותנו".