הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, בראשות חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן, התכנסה הבוקר (שלישי) תחת הכותרת "למה באת רק עכשיו?", במטרה לדון ביחס המשטרה כלפי נפגעות עבירות מין. בדיון משתתפת הדוגמנית גל גברעם יחד עם נפגעת נוספת ונציגי משטרה. גם חברות הכנסת מירב בן ארי, נעמה לזימי, גבי לסקי, יסמין פרידמן, מיכל רוזין, אמילי מואטי לקחו חלק בדיון, יחד עם חבר הכנסת מאיר יצחק הלוי.את הדיון פתחה יו"ר הוועדה באומרה: "הדיון הזה הגיע במטרה 'לנצל' את המקרה שקרה לגל כדי למנף את הטיפול בסוגיה. כל אלו שהושתקו במשך שנים ולא השמיעו את כולן – מגיע להן שינוי". 

גברעם בפתח הדברים: "אני התכוונתי ללכת לתחנת משטרה ולהגיש תלונה, לא רציתי שהסיפור יהיה נחלת הכלל, אבל בסוף זה בא בעל כורחי כי הייתי מתוסכלת מההתנהלות שהייתה שם".

"אני לא חושבת שיש קשר בין רמת המסוכנות של האירוע לבין השאלה 'למה באת רק עכשיו'. בהמשך שאלו אותי את אותה השאלה בגישה אחרת, נעימה יותר. אני הסברתי לחוקר שאז פחדתי, והיום אני לא מפחדת, רציתי רק שיגנו עליי. אולי כן צריך להוסיף חוקר או חוקרת בלילה. אני ביקשתי שיגידו שהעדות שלי רלוונטית לפרשה של שי אביטל, אחרי שאמרו במשטרה שהם ערוכים ומוכנים לעדויות. קיבלתי סטירה מצלצלת. כששאלו אותי 'למה באת רק עכשיו', זה מתוך בורות", הוסיפה.

גל גברעם בדיון בכנסת בוועדה לקידום מעמד האישה (צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)גל גברעם בדיון בכנסת בוועדה לקידום מעמד האישה (צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)


הדוגמנית המשיכה: "אני מבינה כמה כוח יש לי. אני מתכוונת להיות הקול של כל אותם נפגעים. אני 'פספוסה' בת 20 עם אינסטגרם, שהצליחה להעמיד כל כך הרבה על הרגליים, באמת שלא התכוונתי, אבל אני שמחה שזה קרה ואני אלחם עכשיו למען כל אותם אלה שלא מקשיבים להם".

סגן השר לביטחון הפנים, יואב סגלוביץ', סיכם: "אני מחויב ואעשה ככל הנדרש להוביל את יישום הפיילוט שוועדת ברלינר המליצה עליו. אני לא מודאג ממה שמגיע לתקשורת, אני יותר מודאג מהאירועים שאף אחד מאיתנו לא שמע עליהם. המבחן הגדול הוא מה קורה בשוטף וליישם את המלצות הדוח לטיפול ראוי. אני מחויב לזה".

כזכור, גברעם הגישה לפני כשבוע תלונה במשטרה במסגרת פרשת סוכן הדוגמניות, שי אביטל, לאחר שנשמעו קריאות בתקשורת שעודדו נפגעות נוספות בפרשה להתלונן. לאחר צאתה מתחנת המשטרה, פרסמה פוסט בו סיפרה: "יצאתי מתחנת המשטרה אחרי שהגעתי להגיש תלונה, כולם אמרו 'אם את יכולה אז תעידי', אז הגעתי. באתי לתת את העדות שלי, עוד סיפור על מה שהוא עשה. נכנסתי לתחנה ואמרתי שאני רוצה להגיש תלונה על הטרדה מינית. הוא שאל אותי 'מתי זה קרה?', אמרתי לו שלפני שנתיים ואז הוא שאל אותי 'למה באת רק עכשיו?'".

לאחר מכן, השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, התנצל בפני גברעם והבטיח לטפל בליקויים שחשפה: "האירוע שהתרחש בו נדחתה הגשת תלונתה של גל גברעם הוא רע ולא היה צריך לקרות. אני מתנצל בפני גל, ויחד עם המשטרה אאתר את נקודות החולשה ונתקן". המפכ"ל אף הנחה מפורשות, לגבות עדות מכל מי שמגיע למשטרה, בעקבות חשיפתה של גברעם.