יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי הסביר היום (שלישי) מה עמד מאחוריי התפרצותו אמש במליאה נגד ראש הממשלה נפתלי בנט, אותו כינה "שקרן". 

"אתמול התפרצתי שלא כמנהגי, נסחפתי, אני חושב שנסחפתי מדי", אמר. "אבל השקר הזה שאי אפשר היה להקים ממשלת ימין, שהחרדים מוזמנים לממשלה ועוד ועוד שורה של שקרים בלי בושה, גם אני המתון והשקול שבדרך כלל שותק לא יכולתי להתאפק. זה ההסבר".

דרעי פתח ואמר כי "אמש, האשמתי את בנט בדברי שקר, נפתלי בנט סיפר פה שהזמין אותי לביתו. היום נשאלתי, יכול להיות שאתה אריה דרעי הלוחם הגדול נגד הממשלה הזאת נפגשת עם נפתלי בנט? אני רוצה להעמיד את הדברים על דיוקם".

הוא הוסיף: "הפגישה שנפתלי מדבר עלייה התקיימה ב-2 במאי - לפני שלושה חודשים, נפתלי היה בלחץ גדול יומיים לפני שהמנדט של נתניהו יסתיים. בנט ניסה לשכנע אותי שאין סיכוי להקמת ממשלת ימין והכי טוב שנתמוך בו ורק הוא יכול להיות ראש ממשלה. אמרתי לו שעדיין יש סיכוי להקמת ממשלת ימין וזה תלוי אך ורק בו, והוא זה שעלול לטרפד הקמת ממשלת ימין".

דרעי תקף: "ביקשתי מבנט כבר אז לחשוף את הדברים ולגלות לציבור מה אתה חושב. בנט אני מתחנן אליך שתפר את הנדר שנדרתי לא לצטט מפגישות סגורות כדי שאוכל לפרט מה היה שם. השקר הגדול של בנט שאומר שאי אפשר היה להקים ממשלת ימין ושהחרדים מוזמנים לממשלה, גם אני הממלכתי והשקול לא יכלתי להתאפק".