שר המשפטים לשעבר חיים רמון התייחס הבוקר (שישי) לעלייה המתמשכת של התחולאה בקורונה בארץ. בריאיון לתוכניתו של ניסים משעל ברדיו 103FM, ביקר בחריפות את מדיניות הממשלה בהתמודדותה עם תחלואת הקורונה. בנוסף, התייחס לאמירתה של ח"כ מירי רגב כי בראש הליכוד מעולם לא עמד מנהיג מזרחי. 

תחילה אמר רמון כי אמנם מפלגת העבודה לא המליכה ראש ממשלה מזרחי, אך בראשותה עמדו בעבר שני מעומדים בני עדות המזרח: "מפלגת העבודה כבר מזמן לא היה ראש ממשלה כך שזה קשור להיסטוריה אבל מפלגת העבודה בחרה שני מנהיגים ממוצא מזרחי מרוקאי, עמיר פרץ ואבי גבאי", אמר רמון. בתגובה, השיב משעל כי יש לזכור אי אותם שני מנהיגים מעולם לא היו ראשי ממשלה, על כך השיב רמון: "זה מעיד שזה לא הכישור המרכזי, צבע עור, כדי להיות ראש ממשל". עוד אמר: "לזכותו של הליכוד, מאז קום המדינה בחר שלושה מנהיגים: מנחם בגין יצחק שמיר ובנימין נתניהו. אתה יכול להתווכח אבל כולם היו דמויות רציניות בעלות כישורים".

על השאלה מדוע החברה הישראלית לא הצליחה עד היום להמליך ראש ממשלה ממוצא מזרחי, אמר רמון למשעל: "אני מדבר עם אחד שלדעתי יש לו כישורים מתאימים הוא בחר להיות עיתונאי משום מה". רמון המשיך: "החברה הישראלית בנושא הזה היא לא מצליחה לצערי הרב גם שיהיה ראש ממשלה ממוצא מזרחי. הייתה הזדמנות לליכוד לעשות את זה כאשר היה דוד לוי ובסוף המזרחים, שהם רוב הבוחרים בליכוד, החליטו להעדיף את שמיר. אני מניח שזה יקרה בקרוב, אם כי כרגע כל המועמדים הריאליים לראשות הממשלה ובליכוד, רובם המכריע הם אנשים ממוצא אשכנזי. גברים אשכנזים".

"חודש ספטמבר יהיה שחור"

בהמשך, התייחס שר המשפטים לשעבר לתפקוד הממשלה תחת משבר הקורונה: "אנחנו אוהבי ספורט ואומרים הטבלה לא משקרת. המספרים לא משקרים", אמר והוסיף: "לפני חודשיים קמה ממשלה, היו שני מאומתים. היום יש למעלה מששת אלפים. המדד היה 0.02 היום 4.84 היו 31 חולים קשים היום יש 394 היה מת אחד והיום?". 

רמון התייחס להחלטות קבינט הקורונה וטען כי הן מעט מדי ומאוחר מדי: "הן התקבלו לאחר שעד היום היה כישלון נורא. העובדה שהממשלה הזאת התמהמה מאוד מאוד בהטלת מגבלות, אפילו מגבלה שאני לא רואה בה מגבלה מיוחדת, תו ירוק, אפילו את זה לקח כמעט חודשיים לעשות". רמון המשיך: "כל המומחים אמרו שאנחנו בפתח גל רביעי והייתה שאננות, היה עיוורון הייתה איוולת. אתה זוכר תא התו השמח? שום דבר לא שמח בקורונה. קורונה היא דבר קשה טרגי עצוב שצריך להילחם בו".  

לגבי השאלה האם יחול על ישראל סגר בחגי תשרי, אמר רמון: "אנחנו כולנו מקווים שהמנה השלישית הבוסטר יעבוד, אבל אם לא, אני חוזר: פרופסור סגל, אחד הרצינים, טען בישיבת הקבינט שעד סוף ספטמבר צפויים למות מהנגיף 6,000-3,000 איש". רמון המשיך: "אתה זוכר שהיה פעם ספטמבר שחור? הוא יהיה ספטמבר שחור זה כבר כתוב". 

רמון ביקר את ראש הממשלה נפתלי בנט על הטיפול בגל התחלואה הנוכחי: "אם היו עושים קלטת של כל מה שאמר וכל מה שאמר לפיד, שנעדר בדרך כלל מישיבות קבינט הקורונה, בתקופת היותם באופוזיציה, אם יהיה סגר זה כישלון קולוסאלי במדינה בה קרוב ל-80 אחוז מחוסנים". רמון הוסיף כי בנט: "הגיע לאן שהגיע, בין היתר, כשהודיע שהוא יודע לנצח את המגפה בשלושה מהלכים. לכן הוא יצטרך להניח את המפתחות. רמון סיכם ואמר כי אם ישראל תגיע לסגר, ראש הממשלה יהיה "חייב להתפטר אם יישאר בו גרם מינימלי של הגינות".