שר הבריאות חבר הכנסת ניצן הורוביץ ("מרצ") הנחה היום (ראשון) להרחיב את ימי העבודה של המכון לרפואה משפטית באבו כביר כדי לאפשר נתיחות פורנזיות גם בשבתות ובחגי ישראל. ההחלטה התקבלה לאחר פנייה של חברי כנסת מ"הרשימה המשותפת", שביקשו לאפשר את קיומן של נתיחות בסופי השבוע במטרה להקל על משפחות מוסלמיות. 

יו"ר "יהדות התורה" ח"כ משה גפני אמר בתגובה להנחיית השר הורוביץ כי "אני מאד מקווה שהשרים והח"כים הדתיים בקואליציה לא יתנו לדבר הזה לקרות, ולא יאפשרו לניצן הורוביץ לשנות את אופי המדינה היהודית ולגרום לחילולי שבת קודש מבלי שיש פיקוח נפש בדבר".

משה גפני (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)משה גפני (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

ח"כ אורי מקלב ("יהדות התורה") התייחס גם הוא להנחיה, ואמר כי "המכון לרפואה משפטית הנו חלק מהמערך הממשלתי של מדינת ישראל ודינו כמו כל שלוחה של הממשלה או לשכה ממשלתית הסגורה בשבת קודש. המשמעות היא כי העובדים יאלצו לעבוד בשבת קודש. אל הפניה לפתיחת המכון בלילות השר לא נענה, אך לפתוח את המכון בשבת כן נענה. לא מדובר כאן ברפואה דחופה אלא ברפואה משפטית לאחר המוות. לפני ששר הבריאות מטפל בנפטרים, שידאג ויפעל להמעיט את הנפטרים בטיפול ראוי בבתי החולים הקורסים וכשלי משבר הקרונה".