עיתונאי חדשות 12 ושדר רדיו 103FM גיא פלג התייחס היום (שני) בתוכניתו לתביעת לשון הרע שהגיש אתמול כנגד מספר אנשים בסך של 350 אלף שקלים והסביר את הבסיס לתביעה: "מדובר בקמפיין מאוד אגרסיבי שמנסה להפוך אותי ללעג, אין פה תום לב".

פלג התייחס לדברים לאחר שמאזין שעלה לשידור טען כי אלו המכנים אותו בשמות גנאי ברשות החברתיות הם "משועממים ולא ראויים לתביעה משפטית", אך הדגיש: "אם מדובר בלשון הרע, אני כמובן איתך". פלג השיב: "מי שגורם לילד שלי לשאול למה כותבים על אבא שלו כאלה דברים - ישלם הרבה כסף".

הוא הבהיר: "מי שמחליט להגיד שאני לא ישר, לא אמין או שאני לא אדם כל כך אינטליגנטי, הכול בסדר. כל אחד לפי הבנתו. אבל מי שמוציא דיבתי, מכנה אותי נאצי, אייכמן, קצין גסטפו או לועג לאיבר מאיברי גופי – ישלם", וחידד: "אני בוחר את התביעות, אם הייתי תובע כל אחד שקרא לי 'דמבו', הייתי תובע עשרות אלפי אנשים".

לדבריו, "יש כאן משהו מעבר ל־להגיד ש'לגיא פלג יש אוזניים בולטות', כי יש לי אוזניים בולטות. אגב, גם לבנימין נתניהו יש אוזניים בולטות. יש פה קמפיין והוא מאוד אגרסיבי. הכוונה היא להפוך אותי ללעג ולבדיחה בעיני הבריות, אין פה תום לב. לכן, אני קודם יושב עם עורך הדין ואנחנו מחליטים מי חוצה את הגבול".

בהמשך, פלג עדכן: "תבענו עד עתה 5 אנשים, ובטווח הקרוב נתבע עוד 10". המאזין תהה לקראת סיום השיחה מה הוא מתכנן לעשות עם הכסף בו יזכה מהתביעות, על כך ענה המגיש: "אני מתכוון ליהנות מהכסף. אשתי ואני התלבטנו אם לעשות קמין או לא, כי זה עניין לא זול. עכשיו, מי שקרא לי נאצי ואייכמן, אלה ששרפו את המשפחה של סבא שלי, ישלם; ואני אתחמם בקמין בחורף הקרוב מהכסף שלהם, של הרשעים האלה".