הצעת חוק הסדרת השימוש בקנאביס למטרות רפואיות של חברת הכנסת שרן השכל עברה היום (רביעי) בצהריים בקריאה טרומית. עוד קודם לכן, התרחשו במליאה עימותים בין השכל לבין חברי האופוזיציה שקרו קריאות ביניים. 54 חברי כנסת הצביעו בעד הצעת החוק, בעוד 42 הצביעו נגדה. 

עם המצביעים בעד הצעת החוק נמנו חברי כנסת מהקואליציה, בהם חבר הכנסת עמיחי שיקלי וחברי מפלגת רע"מ לרבות מנסור עבאס. חברי האופוזיציה הצביעו נגד. מטרתה של הצעת חוק זו הינה לעגן בחקיקה מפורטת את הרפורמה של השימוש בקנאביס רפוא.

נפתלי בנט ושרן השכל (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)נפתלי בנט ושרן השכל (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)


בנוסף, הצעת החוק מחייבת לקבוע את הנדרש מכל גורם בשרשרת הגידול, הייצור, ההפצה, אחזקת המלאי והניפוק של תכשירי קנאביס ואופן הרישום המסחרי בו, הפוגעים כיום אנושות בזמינות ואיכות הטיפול בקנאביס הרפואי, בנזקקים לו ובמגדליו – שיזכו להקלה בקבלת רישיון, הארכתו, וביטול הגבלת כמות הייצור.

בקואליציה נרגשים על האישור הטרומי של חוק הקנאביס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)בקואליציה נרגשים על האישור הטרומי של חוק הקנאביס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)


לאחר ההצבעה מסרה יו״ר סיעת תקווה חדשה חברת הכנסת שרן השכל: "אני מודה לכל חברי הקואליציה שהתגייסו לחקיקה. אני רוצה להודות לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר המשפטים גדעון סער, לשר הבריאות ניצן הורוביץ ולכל שותפי הקואליציה שעבדו כדי שהצעת החוק הצודקת הזאת תעבור. זו בשורה אדירה למעל מאה אלף מטופלים, חולים קשים ביותר כאשר רובם חיים מקצבת נכות שכולה מבוזבזת על תרופה שהם זקוקים לה על מנת לחיות חיי שגרה״. 

שר המשפטים גדעון סער בירך את ההשיג של הקואליציה וצייץ בטוויטר: "ברכות לחברתי שנחישותה ורוח הלחימה שלה הביאו להישג החשוב בהעברת הצעת החוק בנושא הקנאביס הרפואי בקריאה טרומית, על אף ההתנגדות וההצבעה הבלתי עניינית של הליכוד". ⁦

חברי הקואליציה בהצבעה הטרומית על חוק הקנאביס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)חברי הקואליציה בהצבעה הטרומית על חוק הקנאביס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)