ראש המל"ל איל חולתא ביקר בימים האחרונים בחשאי בפריז ונפגש בארמון האליזה עם מקבילו הצרפתי עמנואל בון. אחד הנושאים המרכזיים בפגישה היה המשבר בין המדינות, זאת סביב החשד לשימוש בתוכנת הסייבר התקפי של חברת NSO הישראלית כדי לפרוץ למכשיר הטלפון הנייד של נשיא צרפת עמנואל מקרון ובכירים צרפתים נוספים - כך אמרו בכירים ישראלים.

בחודש יולי חשף ארגון התחקירנים הבינלאומי כי שורה של מדינות שרכשו את תוכנת "פגסוס" של חברת NSO עשו בה שימוש כדי לפרוץ למכשירי טלפון חכמים של עיתונאים, אנשי אופוזיציה ופעילי זכויות אדם ולא רק לצורך סיכול פיגועי טרור ולחימה בפשיעה. בין המדינות הללו היו הודו, הונגריה, מקסיקו, סעודיה ומרוקו. לפי הפרסום מרוקו עשתה שימוש בתוכנה לשם פריצה למכשיר הטלפון של מקרון ובכירים צרפתים נוספים.

הפרסום יצר משבר דיפלומטי בין ישראל לצרפת. נשיא צרפת מקרון התקשר לראש הממשלה נפתלי בנט וביקש הבהרות בנושא והאחרון התחייב לבצע חקירה. כמה ימים לאחר מכן שר הביטחון בני גנץ טס לפריז והציג לשרת ההגנה של צרפת ממצאים ראשוניים.

לוואלה! נודע כי לאחר פרוץ המשבר בחודש יולי הורה ארמון האליזה על הקפאת חלק משמעותי מהמגעים המדיניים, הביטחוניים והמודיעיניים מול ישראל ובמיוחד ביקורים הדדיים עד להבהרת הנושא. בחודשים שחלפו מאז התקיים מו"מ שקט בין ישראל לצרפת כדי לסיים את הפרשה. מי שהוביל את המגעים הללו היה חולתא מול מקביליו הצרפתים. ביקורו של היועץ לביטחון לאומי בפריז סימן הפשרה ראשונה של המשבר.
 
במהלך הביקור הציג חולתא למקבילו הצרפתי הבהרות נוספות בנושא NSO והעביר לו הצעה לפתרון המשבר. אחד הסעיפים בהצעה הוא שישראל תתחייב בפני צרפת כי כל חוזה עתידי לייצוא סייבר התקפי למדינה שלישית יכלול סעיף שיאסור תקיפת מספרים צרפתיים, בדומה למה שכבר קיים היום עם ארצות הברית ובריטניה, כך לפי הבכירים הישראלים.