לאחר שבוע מלא בעימותים פנימיים, קיימה היום (שישי) הקואליציה את אירוע הגיבוש המדובר שלה. ראש הממשלה, נפתלי בנט, נשא דברים באירוע וקרא לחברי הקואליציה להתעלות מעל למתחים ביניהם.

יאיר לפיד, איילת שקד (צילום: ללא)יאיר לפיד, איילת שקד (צילום: ללא)

"הגיבושון הזה תופס אותנו ברגע רועש במיוחד. העיתוי היה צפוי אבל קודם כל, אני רוצה להציע קצת פרופורציה: בכל קואליציה יש רעשים. זה אמר לזה וההוא אמר כך על ההוא. אנחנו חיים בעידן שבו אין שהות. אין חצי יום עד שהעיתון נסגר, כדי לחשוב, להתייעץ, להרגע. הטוויטר תמיד פתוח והתגובות הרבה פעמים מהבטן ולא מאה אחוז מהראש", פתח בנט את דבריו.

"זו לא עוד ממשלה. אנחנו היינו האצבע בסכר שעצרה את המדינה מגלישה לאסון, למערכת בחירות חמישית, לעצירת תפקוד מוחלטת והחלשות דרמטית של המדינה, בכל הפרמטרים. אלה היינו אנחנו, וחלקנו שילם ומשלם על כך מחיר יקר. פוליטי, חברתי ואפילו אישי. צריך להבין את זה ולגלות רגישות והתחשבות", המשיך.

יום גיבוש לממשלת ישראל ה-36 (צילום: ללא קרדיט)יום גיבוש לממשלת ישראל ה-36 (צילום: ללא קרדיט)

 "יש לנו כמה ימים קריטיים לפנינו. לצד השני יש משימה אחת - למנוע מאיתנו להעביר תקציב. במשימה הזאת, כמו שאתם רואים - ואפשר להעריך שכולנו נראה בימים הקרובים - כל האמצעים כשרים. אני מבקש מכם, מכולנו, שני דברים: כושר עמידה. לכותרות יש טבע שהן חולפות עם הניוז סייקל של מחר. מה שנראה סוף העולם היום מחר כבר יצטרכו לגגל כדי להיזכר.  הדבר השני שאני מבקש מכם הוא להתרומם מעל המפלג. הרי זה העקרון המארגן שעומד בבסיס החיבור הזה בין כולנו:יש כל כך הרבה דברים שאפשר לקדם לטובת אזרחי ישראל, יחד, בהסכמה, בשיתופי פעולה בממשלה ובכנסת", הוסיף בנט.

ראש הממשלה בנט, שר החוץ לפיד ונשותיהם ביום הגיבוש לממשלה (צילום: ללא קרדיט)ראש הממשלה בנט, שר החוץ לפיד ונשותיהם ביום הגיבוש לממשלה (צילום: ללא קרדיט)

"מכונסים פה חברי כנסת מעולים,  אנשים מדהימים שעובדים לילות כימים כדי לקחת את מדינת ישראל למקום טוב ויציב יותר. חשוב לי להגיד לכם תודה. אני יודע כמה קשה אתם עובדים. התקציב הזה הוא שלכם. ליו"ר הקואליציה, עידית סילמן, לסגן יו"ר הקואליציה, בועז טופורובסקי, לכל יושבי ראש הסיעות, אני שומע ורואה את העבודה שלכם, אתה משנים את מדינת ישראל. לכל יושבי ראש הועדות השונות, שמנהלים ביד רמה את העבודה הפרלמנטרית, ולכל חברי הכנסת, שבלעדיכם, מדינת ישראל הייתה הולכת אחורה. אני מבקש מכם - עד התקציב וגם אחריו - לשקף החוצה את מה שנעשה פנימה. את האמת", סיים בנט את דבריו.

יום הגיבוש של הממשלה ה-36 (צילום: ללא קרדיט)יום הגיבוש של הממשלה ה-36 (צילום: ללא קרדיט)

סיעת ישראל ביתנו בגיבוש לקואליציה (צילום: ללא)סיעת ישראל ביתנו בגיבוש לקואליציה (צילום: ללא)