שר התרבות והספורט חילי טרופר פתח היום (ראשון) בביקורת כנגד תעשיית הקולנוע בישראל, כשבין היתר התייחס לטקס פרסי אופיר האחרון שכלל בתוכו נאום ביקורת על מדינת ישראל. במהלך דברים שאמר בוועידת החינוך של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ומקור ראשון, אמר והודה: "היה לי חיכוך עם האקדמיה לקולנוע". בהמשך, דבריו התייחס לממשלה, העביר עליה ביקורת וטען כי היא מייצגת רק מחצית מהעם. 

בפתח דבריו, שר התרבות והספורט הביע צער על הלך הרוח הקיים בתוך תעשיית הקולנוע בישראל, בעיקר אצל היוצרים, וטען כי יצירותיהם הלכה למעשה פוגעות בשמה הטוב של ישראל בפני העולם. "היה לי חיכוך עם האקדמיה לקולנוע לפני כמה שבועות. במהלך טקס שבו נאמתי עליתי לבמה ואמרתי שאני יהודי, ציוני ופטריוט ישראלי, זה חלק מהזהות שלי ואני חושב שהיא צריכה לקבל ביטוי גם בתרבות", הסביר. 

עוד אמר: "בשנה האחרונה יצאו עשרות סרטים בישראל בסבסוד של המדינה. היו בתוכם סרטים שעשו הרבה רעש. הזהות שלי מספיק בטוחה גם אם יש ביקורת. אבל היו המון סיפורים שמספרים סיפור אחר. יש לי כאב שמה שחשוב לחלק מהבמאים והשחקנים זה ללכת ולספר בחו"ל כמה רע פה. זה הכאב שלי ולכן אני לא שותק כנגד זה".  טרופר ציין: "הכסף הישראלי ממן הרבה מאוד סרטים עם הרבה מאוד עמדות וזהויות. זה בסדר ומבורך, כל עוד זה לא מגיע למקומות מסוכנים". 

מיד לאחר מכן, התייחס השר טרופר לממשלה הנוכחית, בה הוא חבר, והשווה בינה לבין ממשלתו האחרונה של נתניהו: "אני חושב שהחטאים במובן מסוים היו די דומים. כל אחד עשה גם דברים טובים". עוד אמר: "אני לא חושב שכל מה שהיה בממשלה הקודמת היה רע, ואני לא חושב שכל מה שקורה בממשלה הזאת כולו טוב, המציאות הרבה יותר מורכבת. הרבה זמן חצי מהעם, נקרא לו המרכז שמאל, הרגיש שלא רואים אותו ורומסים אותו. עכשיו, אני חושב שחצי עם, מרגיש שהממשלה הזו לא רואה אותם והכאב שלהם שקוף לה. אני חושב שגם ברמה של ממשלה, וגם ברמת הפרט זה החטא הראשון שצריך לתקן". 

השר טרופר בוועידת בני עקיבא  (צילום: שריה דיאמנט)השר טרופר בוועידת בני עקיבא (צילום: שריה דיאמנט)

במענה לשאלה האם יש משמעות לכיפה שעל ראשו בתפקידו כשר תרבות וספורט, אמר: "כל אחד שמגיע לתפקיד מביא את מי שהוא. זה חלק מזהותי. אני דתי וציוני דתי. אני מניח שזה משפיע".