בכירים ישראלים אמרו הערב (שבת) כי בירושלים גובר החשש שאירוע מעצר הישראלים בטורקיה הינו על רקע מדיני ולא תקרית קונסולרית בלבד. עם זאת, הם אומרים, עד כה ישראל לא קיבלה כל הסבר מהשלטונות הטורקים לגבי הפרשה. לדברי הבכירים, במשרד החוץ עדיין מקווים כי ניתן יהיה לפתור את הבקשה ברמה הקונסולרית ללא צורך בקמפיין מדיני בנושא, "אבל נכון לעכשיו זה נראה לא טוב", אמר בכיר ישראלי.

בתוך כך, ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח הערב עם משפחתם של נטלי ומורדי אוקנין, השוהים כעת במעצר בטורקיה. ראש הממשלה ביקש לחזק את בני המשפחה ולעדכנם במאמצים הנעשים להחזרתם של בני הזוג, שכפי שהודגש כבר על ידי גורמים רשמיים, אינם עובדים עבור אף סוכנות ישראלית.

הוא הוסיף כי הדרגים הבכירים ביותר בישראל עסקו בנושא לאורך כל סוף השבוע, בהובלת משרד החוץ, וימשיכו לפעול ללא לאות, במטרה להביאו לידי פתרון בהקדם האפשרי.

שר החוץ יאיר לפיד שוחח היום עם הממונה על שגרירות ישראל באנקרה, אירית ליליאן, ודן עימה בהתפתחויות בפרשה. לפיד מוביל מטעם הממשלה את הטיפול בסוגיה. בנט מעודכן בפרטי הפרשה אך לא עוסק בה ישירות בשלב הזה.

בכירים ישראלים ציינו כי בעת הגיון בבית המשפט אתמול בעניינם של בני הזוג הישראלים נציגי משטרת טורקיה הם לא אלה שביקשו את הארכת המעצר. לדבריהם, הבקשה הגיע מגורמי ביטחון טורקיים אחרים. ההתרחשות הזו יכולה להיות סימן מעיד לכך שמאחורי הארכת המעצר עומד מניע מדיני.

ביום שישי ביקשו אנשי שגרירות ישראל באנקרה והקונסוליה באיסטנבול לבקר את הישראלים בבית המעצר, אולם עד כה לא קיבלו כל תשובה בנושא.

בני הזוג הישראלים נטלי ומורדי אוקנין עצורים בטורקיה מאז יום חמישי, ובית המשפט החליט להאריך את מעצרם ב-20 יום, לאחר שעל פי הדיווחים חשודים ב"ריגול פוליטי או צבאי". הנשיא יצחק הרצוג ושר החוץ הבהירו כי לבני הזוג אין קשר לסוכנות כלשהי של המדינה.