חזרו הביתה: בני הזוג מורדי ונטלי אוקנין שנעצרו בטורקיה בשבוע שעבר לאחר שצילמו את ארמונו של ארדואן, שוחררו ממעצר ונחתו הבוקר (חמישי) בישראל, לאחר שהיו עצורים למעלה משבוע בחשד לריגול. לאחר ששבו לביתם אמרו בני הזוג: "קרה לנו נס".

השניים הודו לכל מי שפעל למען שחרורם וביקשו להיות עם בני משפחתם: "רוצים להגיד תודה, תודה לראש הממשלה, שר החוץ, תודה לכל עם ישראל ולכל מי שעזר תודה לראש עיריית מודיעין ולחברת אגד, אין על אגד. אנחנו רוצים להיות עם המשפחה, להתחזק".

בהודעה משותפת שפרסמו הבוקר שר החוץ ולשכת רה"מ נמסר: "לאחר מאמצים משותפים מול תורכיה, בני הזוג מורדי ונטלי אוקנין שוחררו ממעצר והם עושים את דרכם לארץ ברגעים אלה. אנחנו מודים לנשיא תורכיה ולממשלתו על שיתוף פעולה ומקבלים בברכה את הזוג אוקנין.

בני הזוג אוקנין לאחר חזרתם לישראל (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)בני הזוג אוקנין לאחר חזרתם לישראל (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)

אנו מבקשים להביע את הערכתנו הרבה למשפחת אוקנין על עמידה איתנה במצב המורכב ועל שיתוף פעולה פתוח וחם עם משרד החוץ. תודה מיוחדת לנשיא המדינה הרצוג על פעילותו למען השבתם הביתה".

מורדי ונטלי אוקנין בישראל (צילום: רשות שדות התעופה)מורדי ונטלי אוקנין בישראל (צילום: רשות שדות התעופה)

בני משפחתם של הזוג אוקנין על מרפסת ביתם (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)בני משפחתם של הזוג אוקנין על מרפסת ביתם (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)

בתה של נטלי, שירז, אמרה בהודעה לתקשורת לאחר פרסום ההודעה: "שלום לכולם, כמו ששמעתם אמא שלי ובעלה בדרך לארץ. הם אמורים להיות פה עוד שעה. אנחנו בשיא ההתרגשות, אנחנו בעננים. אני רוצה להודות למדינה המופלאה שלנו, תודה לטורקים. תודה לכל מי שהיה לידינו. אנחנו בלי מילים, מתרגשים ומחכים להם".

בני הזוג אוקנין  (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)בני הזוג אוקנין (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)

ראש הממשלה נפתלי בנט צפוי לשוחח עם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בעקבות שחרורם של השניים וסיום הפרשה.