ישראל העבירה מסרים לממשל ביידן בארצות הברית, לפיהם הממשלה לא תקדם את בניית השכונה החדשה בעטרות, שאושרה בוועדה המקומית של עיריית ירושלים לפני כמה ימים - כך אמר הערב (חמישי) בכיר ישראלי.

לדבריו, ישראל הבהירה לארצות הברית לפני כמה ימים שלממשלה אין שליטה על הוועדה המקומית בעיריית ירושלים וכי התכנית לא תקודם ע"י הוועדה המחוזית שנמצאת בשליטת הממשלה.

אתמול, עיריית ירושלים אישרה את הקמתה של שכונה חדשה בירושלים - מעבר לקו הירוק. השכונה, שתיקרא "עטרות", צפויה להיבנות בצפון ירושלים, לצד שכונות נוספות שמעבר לקו, ולהתפרס על פני שטח של כ-1,243 דונם באחת מעתודות הקרקע החשובות במטרופולין ירושלים - אזור שדה התעופה הנטוש בעטרות. מדובר באזור שיועד לפי "עסקת המאה" להפוך לאזור תיירות פלסטיני. הפלסטינים רואים בבנייה שם פגיעה נוספת בסיכויים להגיע להסדר קבע.

לפי התכנית שאושרה בוועדה, השכונה צפויה לכלול אלפי יחידות דיור, כמו גם שטח למלונאות, לתעסוקה ולמסחר, מבני ציבור, וכן שטחים פתוחים. אתר שדה התעופה הישן אמור לעבור שימור. הוועדה המקומית המליצה לוועדה המחוזית לאשר את התכנית, שיזם משרד הבינוי והשיכון והכין האדריכל יובל קדמון.