"אכזריות חייתית" או "עלילות דם"? מספר פיגועי דקירה שהתרחשו בימים האחרונים בירושלים מעלים את החשש בציבור מפני התפרצות של גל טרור נוסף, ובמערכת הפוליטית הרוחות גועשות. הבוקר (רביעי) נדקרה אישה כבת 26 בשכונת שמעון הצדיק (שייח' ג'ראח) בעיר, והמחבלת שפצעה אותה קל נוטרלה. חברי הכנסת ממפלגת הציונות הדתית הגיבו בחריפות, ויו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס ענה להם בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו.

"הטרור מרים את הראש", מסר ח"כ איתמר בן גביר בתגובה לאירועים. "בשבועיים האחרונים אנו עדים לעלייה בגל הטרור, פיגוע רודף פיגוע, והממשלה שותקת. כאשר עוברים מעל שבועיים וביתו של המחבל שרצח את אליהו קיי הי"ד אינו נהרס, זה מחדל". הוא שלח מסר תקיף: "אני קורא לממשלה להרוס עוד היום את בית המחבל. רק עונש מוות למחבלים, הריסת בתי המחבלים וגירוש משפחתם יובילו לירידה בהיקף אירועי הטרור". הוא איחל לאישה שנפצעה: "יחד עם כל עם ישראל שולח רפואה שלמה ומתפלל להחלמתה של הפצועה בפיגוע הבוקר".

אליהו קיי, קורבן הפיגוע בירושלים, וזירת הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה,עמוד הפייסבוק של השומר החדש)אליהו קיי, קורבן הפיגוע בירושלים, וזירת הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה,עמוד הפייסבוק של השומר החדש)

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לאירועים השונים: "‏האויב ממשיך לפגע בנו באכזריות חייתית תוך שהוא מקבל רוח גבית מנציגיו תומכי הטרור בממשלה". הוא הוסיף: "עם ישראל חזק ונחוש, ובעזרת השם הוא ינצח. מתפלל יחד עם כל עם ישראל לרפואת הפצועה מהבוקר בתוך שאר חולי ישראל".

יו''ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)יו''ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

איתמר בן גביר (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)איתמר בן גביר (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)

תגובתו של יו"ר רע"מ שספג ביקורת בדבריהם לא איחרה לבוא, וכך כתב בחשבון הטוויטר שלו: "באתי לפוליטיקה בשליחות ערכית ומוסרית - לקדם שיח פוליטי סובלני ושותפות אמת, לטובת כל אזרחי המדינה". הוא הוסיף: "לא מספיק להתפלל לשלום, מוכרחים לפעול להגשימו, קודם בין כל אזרחי ישראל. בן גביר וסמוטריץ' לא למדו היסטוריה יהודית, עלילות דם והאשמות שווא היו נחלתם של שונאי היהודים. שניהם הולכים בדרכם".

מנסור עבאס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)מנסור עבאס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)