שר האוצר אביגדור ליברמן שוחח היום (ראשון) עם בן כספית ואריה אלדד ב-103FM ומתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: "אני חושב שהיה חשוב להקים סוף סוף ממשלה ולא ללכת למערכת בחירות נוספת. אני גם חושב שהיה חשוב שבנימין נתניהו יעבור לאופוזיציה - הוא תפקד בצורה הכי צינית שלו והוא ניצל את תפקידו כראש ממשלה. דווקא היום כשהוא מטיף מוסר לראשי מועצת יש"ע על כך שלא נותנים לו מספיק גיבוי, זה פשוט שיא חדש בציניות שלו". 

"נתניהו רימה את כל ראשי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. הוא הבטיח להחיל ריבונות על כל ההתיישבות היהודית, על בקעת הירדן, לפנות את חאן אל אחמר, וטרפד את הכול. כמי שמכיר אותו כנראה הכי טוב, אני רואה איך שהוא מנסה לשסע את האופוזיציה בממשלה ואני אומר שאין לי ספק שגם ברגעים האלה הוא מנהל מגעים עם הפרקליטות על עסקת טיעון - ובסוף, אם יציעו לו עסקה מספיק טובה, הוא ילך על זה בלי למצמץ והוא יפקיר את כל החברים מהליכוד. אין לי מידע לגבי זה, אבל גם אין לי ספק בכך - אני מכיר את האיש ויודע שהוא אוהב להחזיק הרבה כדורים באוויר", המשיך.

בנימין נתניהו בבית המשפט (צילום: אורן בן חקון)בנימין נתניהו בבית המשפט (צילום: אורן בן חקון)

שר האוצר חזר על אמירותיו טרם הבחירות, כי במידה ובליכוד יחליפו את נתניהו, ישראל ביתנו תהיה מוכנה לשבת איתם בממשלה: "אמרנו לפני הבחירות שבלי נתניהו נצטרף לממשלה בראשות הליכוד. אין ספק שליכוד בלי נתניהו משנה את כל המצב הפוליטי. אני לא יודע מה יקרה ומתי זה יקרה ולכן כרגע זו הממשלה הכי טובה שאפשר להקים. אנחנו עושים הכול כדי שהיא תצליח ואנחנו רוצים שהיא תמשיך - מה יקרה אחרי עידן נתניהו? זה כבר מצב אחר לגמרי, אבל אולי כדאי לשאול למה כולנו כבר מחוץ לליכוד. התשובה היא, רק בגלל נתניהו". 

בהמשך השיחה, התייחס לסוגיית חומש לאחר הרצח של יהודה דימנטמן ז"ל ואמר: "אנחנו רואים שאותם מחבלים מקבלים לפחות סיוע שבשתיקה גם מהרשות הפלסטינית והרבה תמיכה בכל הרשתות החברתיות. צריך להבין גם את הזעם של אותם אנשים שהם באמת מוחים נגד פיגוע רצחני. במקרה הזה - זה עוד טרי". והוסיף: "בניגוד לאחרים, אנחנו לא מבטיחים, אלא גם מקיימים - הצבענו נגד חוק ההתנתקות ובשונה שראש האופוזיציה היינו נגד העברת שטח B לפלסטינים. יושב ראש האופוזיציה גם ביטל את החלטתי על פינוי חאן אל אחמר. אני לא צריך לתת התחייבויות והצהרות". 

"ישראל ביתנו היא מפלגת הימין היחידה, כי אין עוד מפלגה שבאמת מייצגת את כל הערכים של תנועה לאומית ליברלית כמו מפלגתנו. הרי ימין זה גם במובן המדיני, גם במובן הכלכלי וגם בנושאי דת ומדינה. גם ז'בוטינסקי, גם טרומפלדור וגם הרצל היו אתאיסטים - אנחנו בעד יהדות אבל נגד כפייה דתית, נגד להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה", טען השר.

לסיכום, התייחס לאיום הווריאנט החדש וקבע: "המצב באמת מאוד מטריד, צריך להבין שהקורונה תלווה אותנו גם ב-2022 וגם ב-2023. אנחנו רואים מדינות כמו הולנד שהולכות לסגר מלא, אז קודם כל צריך ללכת להתחסן, אסור לזלזל במצב. יחד עם זאת, צריך גם ללמוד לחיות לצד הקורונה ולשמור על המשק פתוח".

סייע בעריכת הכתבה: דוד זבולוני, 103fm