ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר אלרעי פרייס, תקפה היום (שישי) את שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, בריאיון לתוכנית "שישי בחמש" בערוץ 12 ואמרה: "אני חושבת ששרת החינוך כנראה לא מודעת למה שקורה בבתי הספר. במשך שלושת השבועות האחרונים כל מערך בריאות התלמיד של משרד הבריאות, על 700 האחיות שבו, חיסנו בבתי ספר, דיברו עם כל מנהל, עשו וובינרים להורים, במחיר די כבד". 

ד"ר אלרעי פרייס התייחסה בדבריה לריאיון שערכה אתמול שרת החינוך ב-YENT, במהלכו טענה כי "משרד הבריאות לא הפנה משאבים לחיסון הילדים. הביאו 50 ניידות בלבד ל-5,000 בתי ספר".

בהמשך, טענה ד"ר אלרעי פרייס כי "היו לא מעט ניסיון לסכל את החיסונים בבתי הספר – מכול מיני כיוונים. משרד הבריאות הנגיש את החיסונים בבתי הספר באמצעות ניידות, ובדרכים שונות, ובסופו של דבר רתם גם את כל מערך בריאות התלמיד לדבר הזה. עשינו את זה במשך שלושה שבועות מאות אחיות שהגיעו לבתי ספר וחיסנו ילדים. אז כנראה ששרת הבריאות לא לגמרי יודעת מה מתחולל בתוך המערכת שלה בעצמה".

יפעת שאשא ביטון (צילום: אבשלום ששוני)יפעת שאשא ביטון (צילום: אבשלום ששוני)

כזכור, גורמים במשרד הבריאות טענו כי הסיבה לכישלון מבצע החיסונים במוסדות החינוך הוא התנהלותה של שרת החינוך יפעת שאשא ביטון. "במקום לקבל רוח גבית למבצע, מהרגע הראשון היא עשתה הכל כדי שניכשל, לא סייעה ולא רתמה את המנהלים לנושא", הם מאשימים.

במשרד החינוך הדגישו כי מה שעומד לנגד עיניה של השרה הוא שמירה על שגרת לימודים ומערכת חינוך פתוחה. מנתוני משרד הבריאות עולה כי במערכת החינוך יש כ־76 אלף תלמידים ואנשי חינוך מאומתים וכ־93 אלף תלמידים ואנשי חינוך שנמצאים בבידוד.

גורמים בצמרת משרד החינוך אומרים ל"מעריב" כי בזמן שמשרד הבריאות היה אחראי על החיסונים בבתי הספר, סופקו פחות מ־60 ניידות חיסון ל־5,000 בתי ספר, וכי זהו מספר קטן בהרבה מכפי שהיה צריך כדי לחסן מסה גדולה של תלמידים, ולכן המבצע נכשל.