שר האוצר אביגדור ליברמן ושר המשפטים גדעון סער הודיעו היום (חמישי) כי הגיעו לסיכום על מתווה סיוע למשפחות הרוגי האסון במירון. כעת בכוונת השניים להציג את המתווה בשבוע הבא לממשלה, על מנת שתאשר אותו.

במסגרת המתווה, אשר אמור לכלול סיוע ל-45 משפחות ההרוגים בהילולה בהר מירון, יוצע לכל משפחה לקבל סיוע ראשוני בגובה של כחצי מיליון שקלים. ככל שיתקיימו הליכים משפטיים, יקוזזו סכומים אלו מהסכומים שיפוצו המשפחות, כשיקבע מי יהיה הגורם המפצה. ההצעה גובשה על ידי מנכ״ל משרד המשפטים עו"ד ערן דוידי, באישור החשב הכללי והגורמים המשפטיים במשרדי האוצר והמשפטים.

שר האוצר אביגדור ליברמן: ״האסון שאירע במירון הוא בסדר גודל לאומי ואת תחושת האובדן והכאב הקשים חוות קודם כל המשפחות ואיתן כל מדינת ישראל. מתווה הסיוע הכלכלי שגיבשנו למשפחות הכרחי וחשוב, זאת בנוסף לקמת ועדת החקירה הממלכתית שמבצעת את עבודתה גם בימים אלה. את הכאב לא ניתן לבטל ואת הקורבנות לצערנו לא ניתן להשיב אך נעשה כל שביכולתנו לתת את המענה המקסימלי למען המשפחות ונפעל בכל אמצעי הזהירות בכדי למנוע את האסון הבא״.

שר המשפטים גדעון סער: ״האובדן העצום שחוות 45 משפחות בישראל וביהדות התפוצות אינו בר פיצוי. המעט שיכולה לעשות הממשלה היא לדאוג שהמקרה לא יחזור על עצמו ולסייע כלכלית למשפחות שנפגעו. המתווה שהנחנו היום על שולחן הממשלה נותן סיוע מיידי באופן המקל, עד כמה שניתן, על המשפחות״.

יוזם חוק הפיצויים למשפחות נפגעי אסון מירון, ח"כ יעקב אשר: "אני מברך את שר המשפטים גדעון סער על ההחלטה לקדם עם משרד האוצר מתווה פיצויים למשפחות נפגעי האסון במירון, כפי שסוכם בשיחתנו לפני שלושה שבועות לאחר הדיון בוועדת השרים בהצעת החוק שהגשתי. מוטב מאוחר מלעולם לא, זו חובתה של המדינה למשפחות שזכאות לקבל את הפיצויים בדין ולא בחסד".

תגובת פורום משפחות אסון מירון להודעה על הפיצויים: "אנו מברכים על ההחלטה. האסון הינו מחדל שקרה באחריות מדינת ישראל, וטוב עושה הממשלה שלוקחת אחריות ומפצה את משפחות ההרוגים כפי שהיה ראוי. אנו מודים לח"כ יעקב אשר על המאמצים לדחיפת ההחלטה ללא לאות, לשר המשפטים גדעון סער ולשר האוצר אביגדור ליברמן שהחליטו על קידום מתווה הפיצויים".