ח"כ ישראל כ"ץ (הליכוד) התייחס הבוקר (ראשון) לטענות שנשמעו כלפיו מתוך מפלגתו, לפיהן הוא קיים מגעים עם גורמים פוליטיים ממפלגות יריבות לליכוד על מנת להיבחר לראשות התנועה לאחר שנתניהו יפרוש.

"אנו עדים לצערי בימים האחרונים למערכת משומנת היטב של גורמים עלומי שם שפועלת מסביב לשעון וממציאה פייק ניוז, מפיצה שמועות זדוניות ובעיקר משדרת לחץ אטומי. הכפשות מכוערות, מבול הודעות, תדרוכים והנדסת תודעה היא לא דרכנו, לא דרך הליכוד", כתב כ"ץ.

"מיד כשפורסם על המגעים שמנהל יו״ר הליכוד ורה"מ לשעבר בנימין נתניהו לעיסקת טיעון התראיינתי, בראיון שנקבע מראש, חיבקתי וגיביתי אותו ואמרתי שאני ממתין להחלטתו ולא אתייחס להתמודדות עתידית בנסיבות האלה, ומאז אכן לא התבטאתי בנושא. אני מדגיש בצורה ברורה שאני לא מקיים שום מו״מ עם אף גורם בקואליציה ביחס להרכבת ממשלה, כי אין בזה טעם בשלב הזה", הוסיף.

"אם וכאשר נתניהו יחליט לעזוב, וזו החלטה לגמרי אישית שלו, אצטער מאוד על הנסיבות שהביאו לכך ולאחר מכן אפעל בהתאם לחוקת הליכוד כדי להיבחר בתוך מרכז הליכוד שלנו כיו״ר הזמני של הליכוד ולהרכיב במהירות ממשלה בראשות הליכוד עוד בכנסת הנוכחית. במסגרת זו לא אתחייב לשום שיריונים בליכוד, וזאת בהמשך להחלטה שהעברתי, חרף התנגדותם של חברים מסוימים, במזכירות הליכוד שלא לאפשר למי שעזב את הליכוד, או פעל נגד הליכוד, להתמודד מטעם הליכוד במשך 8 שנים", המשיך כ"ץ.

"בכוונתי להביא כל הסכם קואליציוני שייחתם לאישור מרכז הליכוד כמקובל וכמתחייב. אני נולדתי בליכוד ונשארתי נאמן לדרכו כל חיי, יחד איתכם חבריי היקרים, וכך אעשה גם בעתיד", סיים כ"ץ את דבריו.

רגב: "אתה מגדיל לעשות ולחתור תחת הליכוד"

ח"כ מירי רגב הגיבה לכ"ץ בפוסט משלה: "ישראל כ"ץ, זו העת להיות מאוחדים. הרי את ההחלטה להרחיק ל-8 שנים מתנועת הליכוד את מי שפעל נגד הליכוד קיבלנו בצורה משותפת חברי הכנסת וחברי מזכירות הליכוד. החלטה שלצערי כבר הפרת כשהכשרת את הליכודניקים החדשים, למען האינטרסים האישיים שלך בפוליטיקה. עכשיו אתה מגדיל לעשות ולחתור תחת הליכוד ותחת נתניהו ולנהל מגעים עם ימינה ותקווה חדשה שבגללם אנחנו באופוזיציה, אותם אלה ששיקרו למיליון וחצי מצביעי ימין.

"ישראל, למפלגת הליכוד יש יושב ראש תנועה, בנימין נתניהו שנבחר פעם אחר פעם ברוב מוחץ והוא היחידי שאמור לנהל מגעים כאלה ואחרים. אף אחד לא נתן לך את המנדט לדבר בשם הליכוד. הפסקנו להיות תמימים ופראיירים אנחנו מפלגה עם עמוד שדרה ואידיאולוגיה שהיא מעל תפקיד או כסא. ועל כולנו להיות מאוחדים סביב נתניהו ולפעול יחד כדי להפיל את הממשלה המסוכנת הזאת".

ח"כ מיקי זוהר קרא לצדדים לחדול מההתקפות ההדדיות: "‏עד כמה שאני יודע אין כעת פריימריז לראשות הליכוד, כך שאני באמת לא מבין מה החיפזון. תפנימו, כל הויכוחים הפנימיים האלו מיותרים ופוגעים מאוד בליכוד. חדלו אש. נתניהו איתנו ומחובתנו לתת לו גיבוי מוחלט".