העסקה הושלמה: יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, הגיש הבוקר (ראשון) מכתב התפטרות מהכנסת, ליו״ר הכנסת, ח״כ מיקי לוי. התפטרותו של דרעי, שהוגשה כחלק מהסדר הטיעון עליו חתם, תיכנס לתוקף על פי חוק תוך 48 שעות. במקומו, צפוי להיכנס לכנסת יוסי טייב. עם זאת, דרעי צפוי להישאר בתפקיד יו"ר המפלגה.

מכתב ההתפטרות של אריה דרעי (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)מכתב ההתפטרות של אריה דרעי (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

כזכור, בחודש שעבר חתם יו"ר ש"ס על הסדר טיעון עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. על פי ההסכם, דרעי ישלם עד כ-200 אלף שקלים, יורשע בשתי עבירות מס ללא כוונה ויתפטר מהכנסת. לחתימה המדוברת קדם פרסום לפיו ההתפטרות מהכנסת אינה דרישה של מנדלבליט, אלא יוזמה של דרעי. בכך למעשה הוא מייתר את הדיון בשאלת הקלון. כך, הוא מאמין שיוכל להישאר יו"ר ש"ס ולשלוט במפלגה, ובהמשך להיבחר לכנסת הבאה ואף להתמנות לתפקיד שר - אם יצלח את משוכת בג"ץ.

היועמ"ש הודיע בנובמבר האחרון על החלטתו להגיש כתב אישום בגין עבירות מס נגד דרעי. זאת, לאחר השימוע שנערך לו. כבר בינואר הודיע מנדלבליט כי הוא שוקל להעמיד את דרעי לדין בכפוף לשימוע.