ברקע תחלואת הקורונה הגואה תקף יו"ר הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו את ראש הממשלה נפתלי בנט על אופן ניהולו את גל האומיקרון. חבר הכנסת כתב כי "בנט הצליח להביא את ישראל לשיאי תחלואה שמשאירים אבק לכל העולם, קריסה של בתי החולים וצוותים רפואיים שכוססים ציפורניים לקראת השיא שלפניהם. 2,000 מתים בחצי שנה! עם חיסונים! הכניס חצי מדינה לסגר לא רשמי שפגע במאות אלפי עסקים ללא שום פיצוי והוא מדבר על ניהול בקור רוח ובאחריות". סמוטריץ' התארח היום (רביעי) בתוכניתם של אראל סג"ל וחן ליברמן ב-103FM והגיב לדברים. בהמשך התייחס לסערה שחולל בעקבות הדברים שאמר על שופטת בית המשפט העליון מרים נאור, לאחר שהלכה לעולמה.

"אנו רואים קריסה של מערכת הבריאות", אמר סמוטריץ' בפתח דבריו. "אמבולנסים מחכים ואין מי שיכניס את החולים, צריך לבחור בין טיפולים. אני משוחח עם בכירים במערכת הבריאות, אני יודע מה קורה שם. אני קורא לזה 'המתים השקטים', לא מעניין. כל המומחים כבר כמה ימים מתחננים לעכב לפחות בשבוע את השינוי של מתווה הבידודים במערכת החינוך".

לדבריו, "יש כאן כשל ערכי של הפניית עורף לקדושת החיים. זה הימור מאוד מסוכן על חיי אדם. אנחנו לא בסגר כבר חודש? אנחנו בסגר לא רשמי. צוותים רפואיים מותשים, באים לעבודה גם כשהם חולים וצריכים לבחור מי יחיה ומי ימות. הממשלה מתעלמת מכל מה שאמרה בעבר". 

לאחר מכן התייחס סמוטריץ' לדברים שאמר על נשיאת בית המשפט העליון לשעבר מרים נאור אחרי מותה: "אני משתתף בצערם על הטרגדיה שנפטרה בפתאומיות ובטרם עת אבל כשמעלים על נס את פועלה כנשיאת בימה"ש העליון, יש גם צד שני. אם כולם היו שמים בצד את המורשת ואת פועלה ועסוקים באבל ובכאב אז בסדר, אבל כשכולם הופכים את זה לשיר הלל אז אני כן במשך שנים נלחם באקטיביזם השיפוטי ובעיוותים המוסריים והערכיים הגדולים של מערכת המשפט. גם ברגע הזה אני חושב שיש מקום לומר את הדברים. אמרתי את זה בצורה אנושית ועדינה. לא מצליח להבין איך אנשים שבעבר רצו להאמין שגם הם שותפים איתנו וביקרו אותה במילים מאוד קשות שאפילו אני לא הייתי משתמש בהן, פתאום שוכחים הכל". 

עוד הוסיף: "מאז שהוקמה הממשלה כולם עסוקים בסגנון וכועסים עליי שאני לא חנה בבלי. אני חושב שהעיסוק הזה נועד לברוח מהעיסוק במהות. למה יאיר לפיד נכנס להיסטריה ומשתלח בי? הוא לא מסוגל ללכת למקום בו יש שיח על מהות כי לאיש הזה יש אפס מהות והכל דיבורים. לכן כל פעם שאני מדבר על מהות הוא נבהל ובורח. אין להם בעיה עם הפרת הבטחת בחירות, הונאה ושקרים, אבל אם אומרים להם שזה לא בסדר ואומר לשקרנים שהם משקרים, הם אומרים 'איך אתה מדבר לא יפה, חנה בבלי מתהפכת בקברה'". 

בהמשך, התייחס חבר הכנסת לסוגיית חאן אל אחמר: "לא סתם חאן אל אחמר הפך לסמל אצל כל אלה שמנסים להקים מדינה פלסטינים, והוא הוקם כדי לייצר רצף טריטוריאלי ערבי ולייצר נתק בין ירושלים לגבול המזרחי של מדינת ישראל. רואים לא פחות ולא שניים, אלא המון שנועדו לקבוע מדינה בשטח. מי שלא רוצה מדינה פלסטינית, מבין שהדבר הזה הוא אירוע מסוכן. להסדיר את היישוב הזה, 300 מטר לכאן ולכאן זה ישראבלוף, טעות מאוד קשה. זו כניעה והתקפלות שלנו ללחץ הצבוע של האיחוד האירופי".

סייעה בהכנת הכתבה: עופרי גליכמן, 103fm