האיומים נמשכים: אחרי המכתב המאיים שהתקבל בתחילת השבוע, מכתב נוסף ובתוכו קליע התקבל בבית משפחת ראש הממשלה נפתלי בנט, שיועד לבנו יוני בנט. היחב"ל במשטרה ממשיכה בחקירת האיומים יחד עם שב"כ, החקירה תחת צו איסור פרסום גורף. 

לפי דיווח בחדשות 12 מעריכים במשטרה כי מאחורי שני מכתבי האיום שנשלחו למשפחתו של ראש הממשלה, עומד אותו גורם. ההערכה הזו מתבססת על קווי הדמיון שקיימים בתוכן שני המכתבים שהציבו אולטימטום לבנט, ובעקבות כך ששניהם היו מודפסים ולא בכתב יד. בנוסף בשניהם צורף כדור רובה מאותו הסוג. מכתב האיום הראשון היה מיועד לראש הממשלה, אך האיום המפורש היה במכתב השני והתייחס לבן יוני – שעלול להיפגע אם בנט לא יתפטר.

שר הבריאות, ניצן הורוביץ', התייחס לאיומים ותקף: "את האיומים המחליאים נגד ראש הממשלה ומשפחתו יש לקחת במלוא הרצינות. אנחנו למודי נסיון לצערנו. איומים עלולים להסתיים בדם. הממשלה הזו, ימין שמאל ומרכז, היא סמל של שפיות ואחדות מול ההסתה, שמתודלקת גם על ידי ראשי האופוזיציה.  אנחנו מחזקים את ידי רה״מ. נעמוד יחד. איומים לא ירתיעו אותנו".

יו"ר הכנסת מיקי לוי התייחס גם הוא לדברים וצייץ: "האיומים המפורשים ברצח על ראש-הממשלה בנט מחייבים את כולנו, אופוזיציה וקואליציה, לעצור ולחשוב על השיח האלים והמשתלח שמתנהל בכנסת. כבר ראינו שמילים מובילות למעשים, והגיע הזמן שהשנאה היוקדת והאלימות ששורפות כל חלקה טובה בחיינו המשותפים כאן, תיפסק. לפני שיהיה מאוחר מדי".

כזכור, בתחילת השבוע נפתחה חקירה בעקבות מכתב איומים ברצח ובתוכו כדור חי של נשק שהופנה כלפי משפחת ראש הממשלה, ותוגברה האבטחה על משפחת רה"מ. 

יוני בנט (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)יוני בנט (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

בנט התייחס למכתב האיומים וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "סכסוך פוליטי, לא משנה כמה הוא עמוק, לא צריך להגיע לאלימות, לבריונות ולאיומי מוות.  אנחנו צריכים לעשות הכל, כמנהיגים וכאזרחים שעתידם ועתיד ילדיהם במדינה הזאת, כדי שתופעות כאלה פשוט לא יתקיימו.  כולנו אנשים.  ויכוחים וחילוקי דעות - כן.  בריונות ואיומים - לא".

בנט הוסיף: "אני ראש ממשלה ואיש פוליטי, אבל אני גם בעל ואבא, וחובתי היא גם לשמור על אשתי ועל ילדיי.  עלינו להנמיך את הלהבות של השיח הפוליטי.  רב ימי הזיכרון ויום העצמאות, אני קורא לכולם – מכל קצוות הקשת הפוליטית, בעיקר לאנשים שפעילים ברשתות החברתיות – זה זמן הרגעה ופיוס.  יש לנו בית אחד, ואסור לנו לשרוף אותו". 

הפעם, כאמור, יועד המכתב לבנו של ראש הממשלה יוני בנט, שבעצמו התייחס לאיומים כלפי משפחתו בחשבון האינסטגרם שלו כתב: "זה כל כך עצוב שדברים כאלה קורים בגלל הסתה והמוח של אנשים מתבשל מאנשים (אני לא רוצה לקרוא להם אנשים) שיש להם במה והם משפיעים ומגיע להם לשבת בכלא מכל השטיפות מוח שהם גורמים לאנשים".

עוד הוסיף: "הלוואי והיינו חמישים שנה אחורה לתקופה בה אנשים כיבדו אחד את השני, לא הסכימו אבל לא פאקינג הסיתו לרצח. אני יודע שתגובות בפוסטים זה אשכרה לא שווה כלום פשוט עצוב לראות שאנשים אמיתיים כותבים דברים כל כך נוראיים. לחשוב שהוא חי ונושם כמוני אבל יש לו מוח שברא השטן זה הזוי".

לדבריו, "אנשים לא מבינים שיש להם ראש ממשלה אמיתי תותח עם ערכים בשמיים ואשכרה מזיז דברים ורק עושה ועושה ועושה והקללה שלו היא הפוליטיקה והתקשורת כי הוא באמת בן אדם טוב. הוא לא מעוניין להתעסק בכל הדרמה הפוליטית זה כל כך לא מעניין אותו שום מראה חיצוני לא מעניין אותו שום כמה כסף יש לך כמה קיבלת בבגרות כמה אתה חזק. מעניין אותו כמה אתה בן אדם טוב כי זה מה שמשנה. כבן אדם אני אומר את זה לאו דווקא כבן של. אם הייתי מסתכל מהצד והייתי בן אדם הגון הייתי חושב בדיוק ככה. הלוואי שהיה קצת יותר אהבה קצת יותר אחרת".