על רקע איומי מנהיג החמאס איסמאעיל הניה שפרסם הודעת אזהרה נגד ישראל מקיום צעדת הדגלים ומהעלייה להר הבית, הודיע יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, לקצין הכנסת כי בכוונתו לעלות להר הבית ביום ירושלים. 

עיסאווי פריג', השר לשיתוף פעולה אזורי, הגיב להודעת בן גביר ואמר: "‏ההחלטה לאפשר את הפרת הסטטוס קוו במתחם אל אקצא, איננה רק שגויה, אלא גם חסרת אחריות ומסוכנת. מספיק טיפש אחד כדי לשרוף יער שלם וכדי לעצור את התבערה, על היועמ"ש והפרקליטות לערער על ההחלטה ולבקש את דחיית יישומה. לפני שנמצא את עצמנו במערבולת אלימות כתוצאה משיגעון גדלות של שופט שלום אחד".

כזכור, ח"כ בן גביר הקים לשכה זמנית בכיכר צהל לפני כחודש, לאחר שכניסתו לשער שכם נמנעה על ידי רה"מ בנט. לדברי בן גביר: "האיומים של האויב לא ירתיעו אותנו להגיע למקום הכי קדוש לעם היהודי, להיפך רק נתחזק ונגיע לממש את הריבונות של מדינת ישראל בירושלים. אני מקווה שביום ירושלים ישראל תוריד את הניה בסיכול ממוקד ותרים את דגל ישראל לראש התורן".

כאמור, מוקדם יותר היום העביר ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה איום לישראל ואמר  כי "העם הפלסטיני וההתנגדות בירושלים ובגדה המערבית לא יסכימו ולא יקבלו את מעבר השטויות היהודיות הללו במסגד אל-אקצא". הנייה הוסיף כי החלטתו ברורה ולא תהיה חזרה ממנה, "נאבק בכל האפשרויות ולא נתיר את חילול מסגד אל-אקצא, או את ההתנשאות נגד עמנו ברחובות ירושלים, בגדה המערבית ובתוך ישראל". זיאד נחאלה, המזכיר הכללי של ארגון הג'יהאד האסלאמי, הצטרף לשרשרת האיומים וטען: "אנחנו צריכים להיות בכוננות, למלא את המשימה שלנו ולהכריז לעולם כולו שאין לנו מלבד ירושלים".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לדברים: "‏לא מרגשים מאיומים. שמענו על איומיו של הליצן אסמאעיל הניה. כשפתחתי לשכה בשמעון הצדיק איימו בזעם ולא עשו כלום, כאשר עליתי להר הבית איימו ושוב השתפנו, רק כשבנט ולפיד חסמו אותי בשער שכם החמאס קיבל אומץ. השאלה היחידה היא, למה ישראל לא מורידה את הניה בסיכול ממוקד?".