ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, טל גן צבי, ביקש היום (שני) מראש הממשלה לסיים את תפקידו בשבועות הקרובים. גן צבי מלווה את בנט בעשור האחרון מאז כניסתו לפוליטיקה ונחשב לאחד ממקורביו הבולטים. הוא שימש כראש לשכתו במשרד הכלכלה, כראש המטה שלו במשרד החינוך וכיועץ מטעמו במערכות הבחירות ובמשאים ומתנים הקואליציוניים שלאחריהן.

גן טל נחשב למקורב גם לח"כ ניר אורבך מימינה, ולאחר היוודע דבר עזיבתו, אורבך נפגש עם בנט. קודם לכן נפגש בנט עם ח"כ מתן כהנא. מימינה נמסר כי "פגישת בנט-אורבך נקבעה מבעוד מועד ואין דרמה". אורבך צייץ: "טל הוא אח וחבר נפש. אנחנו הולכים ביחד כבר למעלה מעשר שנים. מקצוען, מסור, ערכי ובעל חזון גדול. טל אחי, בטוח שתצליח בעז"ה בכל מה שתעשה. 'כל סיום הוא התחלה חדשה'".

טל גן צבי, נפתלי בנט (צילום: קובי גדעון, לע''מ)טל גן צבי, נפתלי בנט (צילום: קובי גדעון, לע''מ)

בנט מסר: "מרגע כניסתי לפוליטיקה, טל היה לאחד מעמודי התווך בעשייתי הציבורית, בכל התחנות השונות. אני רוצה להודות לו על שנים ארוכות, במהלכן ליווה אותי מקרוב במקצועיות, במסירות ובנאמנות יוצאות דופן, בעליות ובירידות, בעבודה קשה מסביב לשעון. קיבלתי בצער אך בהבנה את החלטתו לסיים את תפקידו כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה לאחר שנה אינטנסיבית ורוויית עשייה, ובתום עשור של עבודה משותפת. חוכמתו, יכולותיו הניהוליות ופירות עשייתו היוו עבורי נכס יקר, ואני סמוך ובטוח כי בכל אשר יפנה בהמשך הוא ינחל הצלחה ושגשוג".

גן צבי מסר: "הייתה לי הזכות לעבוד בעשור האחרון עם משרת ציבור אמיתי שטובת ישראל הייתה ונשארה תמיד בראש מעייניו. אני מודה לראש הממשלה על ההזדמנויות, האתגרים והעשייה בה לקחתי חלק במהלך שנות כהונתו למען אזרחי ישראל בשורה ארוכה של נושאים - מכלכלה, דרך חינוך ועד סוגיות ביטחוניות ומדיניות הרות גורל. בתום עשור של עבודה משותפת ואינטנסיבית, ולאחר שנה בתפקיד המאתגר והעמוס של ראש הסגל, ביקשתי לסיים את תפקידי בקרוב ולפנות לאפיקים חדשים. זו הייתה תקופה משמעותית ויוצאת דופן. אני מודה לראש הממשלה על הדרך המשותפת, ואוסיף להיות לו לעזר גם בעתיד בכל שאידרש".

כזכור, היועצת המדינית לראש הממשלה, שמרית מאיר, הודיעה לפני כשבועיים לרה"מ נפתלי בנט כי בכוונתה לסיים את תפקידה בתחילת חודש יוני . זאת, לאחר שאיישה את התפקיד מאז שקמה הממשלה הנוכחית.