ראש הממשלה, יאיר לפיד, השתתף היום (שני) בטקס החילופים של ראש הוועדה לאנרגיה אטומית, במשרד ראש הממשלה בירושלים. לפיד נשא דברים ושיגר מסר לאיראן על יכולותיה של ישראל.

"בן גוריון הקים את הוועדה לאנרגיה אטומית ב-1952. צריך הרבה חזון כדי להקים את הדבר הזה. חזון, המשמעות הבסיסית ביותר שלו היא היכולת לקחת רעיון ולצקת לתוכו סדר, כוח, בני אדם נכונים, חשיבה לטווח רחוק והרבה ירידה לפרטים. זה מה שעכשיו נמצא מולי. הזירה המבצעית בכיפה השקופה מעלינו בנויה מיכולות של הגנה ומיכולות של התקפה, ומה שנהוג לכנות בתקשורת הזרה: "יכולות אחרות". היכולות האחרות האלה שומרות עלינו בחיים ויישמרו עלינו בחיים כל עוד אנחנו וילדינו פה. אנחנו גאים בכם ואנחנו מודים לכם. גורלו של עם ישראל נמצא בידיים הנכונות. תודה רבה לכולם", אמר לפיד.

בטקס השתתף גם ראש הממשלה החליפי, נפתלי בנט, שאמר: "לפני שנה קיבלנו שורת החלטות שמטרתן לחדד את ההערכות בצד שלנו להתמודדות עם הגרעין האיראני. הקצנו משאבים אדירים לסגור פערים שהדירו שינה מעיניי. האיראנים מתקדמים, אבל המערכת הישראלית עובדת בשנה האחרונה בכל הכח. אני מבקש מכם ויודע שאתם תמשיכו לעבוד - בלי קשר לטלטלות הפוליטיות במדינה. העתיד שלנו והביטחון שלנו לדורות, תלוי בזה".