שרת הפנים ויו"ר הבית היהודי איילת שקד פנתה היום (חמישי) לראש הממשלה יאיר לפיד, בדרישה להביא את ההסכם עם לבנון בנושא הגבול הימי לאישור מליאת הכנסת. 

הממשלה אישרה את עקרונות ההסכם עם לבנון; שהונח על שולחן הכנסת

בציוץ שהעלתה לטוויטר כתבה השרה: "הכנסת היא לא רשימת 'יש עתיד' שבה אתה שליט בלעדי ולכן מצופה ממך לקבל את אישורה. בטח כשעל הפרק הסכם מדיני דרמטי כל כך. חזור בך מהאמירה המזלזלת והבא את ההסכם לאישור המליאה בהקדם".

כזכור, הממשלה אישרה אתמול ברוב גדול את עקרונות ההסכם על הגבול הימי עם לבנון ואת הצעת ראש הממשלה לפיד להניח את ההסכם בכנסת, כאשר בתום 14 יום יובא ההסכם לאישור הממשלה.

בישיבת הממשלה הציגו גורמי המקצוע את עקרונות ההסכם והשפעותיו בחיזוק הביטחון הלאומי והיציבות האזורית. חברי הממשלה הביעו תמיכה בחשיבותו ונחיצותו בעת הזו של ההסכם הימי עם לבנון, כמו כן תמכו בהצעת ראש הממשלה לפיד להניח את ההסכם על שולחן הכנסת.

הקבינט המדיני ביטחוני (צילום: קובי גדעון, לע''מ)
הקבינט המדיני ביטחוני (צילום: קובי גדעון, לע''מ)

בתוך כך, ד"ר אריאל כבירי, חוקר ומרצה ליחסים בינלאומיים במכללה האקדמית גליל מערבי מציין: "עולה מהפרסומים בתקשורת שישראל התפשרה על פוטנציאל עתידי לרווח כלכלי קטן, בעבור השגת רווח כלכלי גדול, ממשי ומיידי, ובעיקר השיגה גורם מייצב כבד משקל במערכות היחסים הביטחוניות והדיפלומטיות בין ישראל ללבנון. הסכם שמפחית את סבירות המלחמה ואף מניב בצדו רווח כלכלי הוא הסכם מצוין".