יו”ר האופוזיציה יאיר לפיד המריא הבוקר (חמישי) יחד עם רעייתו ליהיא לחופשה בפריז. זאת, רגע אחרי השבעת הממשלה החדשה, אחרי חשיפת התכנית המשפטית של יריב לוין, כאשר בבג”ץ מתקיים דיון על מינוי אריה דרעי לשר ואנשי שמאל מפגינים מחוץ לבית המשפט העליון. טיסתו גררה ביקורות רבות ברשתות החברתיות, ולפיד החליט לעשות סדר בדברים.

בפוסט שפרסם יו"ר האופוזיציה בדף הפייסבוק שלו, הוא כתב: "ביום רביעי בלילה עבדתי עד מאוחר, כמו תמיד. בחמישי נסעתי לסוף שבוע עם ליהיא. חמישי עד ראשון בבוקר. אני לא יודע אם מגיע לי, אבל בטוח שמגיע לה. זו היתה השנה-וחצי המטורפת בחיינו".

הוא סיפר כי רעייתו לא הצטרפה אליו לנסיעות רשמיות לחוץ לארץ, "לא כשר חוץ ולא כראש ממשלה". הוא הוסיף: "לא היו לנו תוכניות גדולות. לראות תערוכה, לאכול ארוחת ערב רומנטית, לטייל הרבה ברגל. אלא שאז התברר שלהרבה מאוד אנשים היה הרבה מאוד דברים להגיד על זה. הם החליטו שאם אני לא פה יומיים וחצי, זה אומר שאני לא מחוייב למאבק על הדמוקרטיה הישראלית. אני שונא להתגונן ואני שונא להתלונן, אבל יש גבול".

"כל החיים שלי מוקדשים למאבק על הדמוקרטיה הישראלית. אין שום דבר שחשוב לי יותר", סיפר לפיד. "הפסדתי מיליוני שקלים והוספתי אלפי שערות לבנות, אבל אני לא מתחרט לרגע. המאבק על שפיותה של מדינת ישראל הוא משימה קדושה. זוהי זכות גדולה להנהיג את האנשים שהחליטו שהם לא יוותרו. לא עולה בדעתי לרגע לסגת, לוותר או לעשות פשרות. כן עלה בדעתי שאחרי שהובלתי מבצע צבאי, הסכם עם לבנון, ניהול יומיומי מתוח של המערכה בג'נין ושכם, מערכת בחירות לא פשוטה - אני רוצה לקחת יומיים וחצי לנשום רגע, לחשוב רגע, ללכת עם אהובתי יד ביד ברחובות פריז ולשאול גם אותה איך היא מתמודדת".

שילמתי מכספי הפרטי על כרטיסי הטיסה, שילמנו על הדירה הקטנה ליד מגדל אייפל, וגם על הארוחות ועל המתנה המסורתית ליעלי. אני מבין שיש כאלה שחושדים בי שנהניתי. הם צודקים", סיפר לפיד. "שנינו היינו צריכים את הנסיעה הזו כמו אוויר לנשימה. ביום ראשון אני חוזר להמשיך את המאבק בכל הכוח, עד שנפיל את הממשלה הנוראה הזו".

הוא סיים: "יש רק תנאי אחד שצריך להתקיים כדי שזה יצליח - שנפסיק להציק אחד לשני, נפסיק לבצע מבחני טהרנות אחד לשני, ובמקום זה ניאבק יחד מול הסיכון האמיתי: ממשלה חשוכה עם ראש ממשלה חלש, שמאיימת להחריב את החיים המשותפים בישראל".

כאמור, טיסתו של ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה הנוכחי העלתה ביקורות רבות. סגן יו"ר הכנסת וחבר הכנסת מטעם ש"ס אריאל בוסו עקץ: “במקום לצאת לגשרים אתה טס? ‏לא רציני”. שדרן הרדיו יבגני זרובינסקי התייחס גם כן לטיסתו של לפיד ואמר: "מקרון לא היה כל כך הרבה פעמים בפריז כמו לפיד בשנתיים האחרונות".

במקביל, היו גם קולות שתמכו בנסיעתו של לפיד. מטעם בני גנץ נמסר כי "אין שום דבר פסול בכך שיו"ר האופוזיציה לפיד לקח חופשה של 3 ימים. כל אדם זקוק לחופש בוודאי אחרי תקופה עמוסה. והנה ספוילר - גם אני מתכוון לקחת כמה ימי חופשה בהמשך. מאחל ליאיר וליהיא שתהיה להם אחלה חופשה, ושישובו לכאן להמשך המאבק על הדמוקרטיה שלנו שייארך זמן רב ומצריך אנרגיות רבות".