היועמ"שית עו"ד גלי בהרב מיארה פנתה היום (חמישי) במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וקראה לו לפטר את יו"ר ש"ס אריה דרעי, ולמנות שרים אחרים במקומו, בעקבות פסילת בג"ץ אמש שפסלה את מינויו של דרעי לשר בממשלה בעילת חוסר סבירות קיצוני. ההכרעה ניתנה ברוב של עשרה שופטים נגד אחד.

עושים לכם סדר: מה האפשרויות של נתניהו ומי יקבל את תיקי הבריאות והפנים?
באופוזיציה קראו לפיטורי דרעי; זעם בקואליציה: "נפעל כדי לתקן את העוול"

מיארה כתבה:

"על פי פסק הדין שניתן היום בהליך שבנדון, חה"כ דרעי אינו יכול להמשיך לכהן כשר בממשלת ישראל. אשר על כן, ועל פי סמכותך הקבועה בסעיף 22(ב) לחוק יסוד: הממשלה, עליך לפעול בהתאם לפסק הדין ולהעביר אותו מתפקידיו בממשלה. נוכח המגבלות בדין שחלות בעניינך, יש למנות גורם אחר לכהן בתפקידי שר הבריאות ושר הפנים". 

כזכור, בית המשפט העליון הכריע אתמול כי דרעי לא יכול לכהן כשר בממשלה. השופטת אסתר חיות, כתבה בנימוקי הפסילה: "מינויו של חבר הכנסת הרב אריה מכלוף דרעי לתפקיד שר הפנים ושר הבריאות אינו יכול לעמוד. מרבית שופטי ההרכב קבעו כי מינוי זה לוקה בחוסר סבירות קיצוני, ומשכך על ראש הממשלה להעביר את דרעי מתפקידו. זאת, בין היתר, בשל צבר הרשעותיו הפליליות, הכולל גם הרשעה בעבירות מס מחודש פברואר 2022, על פי הודאתו של דרעי במסגרת הסדר טיעון; וכן בשל המצג שהציג דרעי בפני בית משפט השלום שגזר את דינו בעבירות אלה, לפיו הוא פורש מהחיים הפוליטיים, והתנהלותו לאחר מכן".