בן כספית וינון מגל פתחו היום (רביעי) את תוכניתם ב-103FM והתייחסו למהלומה שחוו היחסים בין ישראל לארה"ב על רקע הודעתו של הנשיא ג'ו ביידן כי לא יזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לבית הלבן בקרוב, זאת נוכח התנהלותו בנוגע לרפורמה המשפטית.

השגריר לשעבר בארה"ב: "שומע מוושינגטון שנתניהו מהווה סכנה קיומית למדינה"
בן גביר על דברי ביידן: "ישראל היא לא עוד כוכב בדגל של ארה"ב"

"אני מקווה שלא נגיע לחורבן, זה הכל", אמר מגל, "זו דמוקרטיה. לא אמרתם שאתם מתכנסים בגלל הרפורמה? מה אתם נכנסים בחוק החמץ? הפכתם לרפורמה בבית המשפט לקץ הדמוקרטיה, שיגעתם את כל העולם כדי לשכנע שמדובר בנפילת ישראל, אותו דבר עם האמריקאים. ברגעים הקשים צריך לשמור על קור רוח, להבין שזה המצב".

בהמשך, הוסיף: "מדהים אותי איך נתניהו עומד בלחצים הללו, אהבתי את תגובתו לאמריקאים. כך צריך לנהוג מנהיג. ביידן נשלט על ידי האולטרה שמאלנים, זה מה שאמרו לו להגיד אז זה מה שהוא אמר. לא להתרגש. לא אמרתי סנילי, אמרתי בובה. מה קרה לכם? אני משתגע. אין לנו יותר אמריקאים. התבהלה הזאת, מתרגשים ורצים ממקום למקום, מה קרה. אפשר לחשוב".

בתגובה, השיב כספית: "האמריקאים יודעים כל מילה של ראש הממשלה בכל פורום, בלי שהם זקוקים לתקשורת הישראלית. נתניהו עצמו פרנואיד. זה לא רק שהברית האסטרטגית היא הנכס הכי חשוב שלנו, כל העמימות הגרעינית היא בזכות המסמכים שחתמנו איתם. אין תקיפה באיראן בלעדיהם, אין חיה כזאת. אי אפשר לצאת לאיראן בלי תיאום איתם".

"אם אתה לא יוצא נגד הסרבנות תפסת צד", יצא מגל גם נגד הרמטכ"ל הרצי הלוי, "או שאתה חלש, או שאתה תומך באירוע של הסרבנות, אתה מתחמק מלומר את הדברים בצורה ברורה. עוד לא ראיתי רמטכ"ל שהיה לו אירוע כזה ולא הציב קו אדום. אירוע מוזר".