ברקע הסאגה סביב הדחתו של שר הביטחון יואב גלנט מתפקידו, חבר הכנסת דוד ביטן תקף הערב (שישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתוכנית "שישי בחמש" בערוץ 12 ואמר כי "גלנט פוטר רק בגלל הדברים שהוא אמר, אני חושב שזה לא היה נכון ואני מציע לכל שר בליכוד לא לקחת את תפקיד שר הביטחון. יש חברות ויש אחווה בתוך הליכוד וזה לא ייתן שום דבר, גם אם הם רואים את זה כקידום פוליטי. שיגלו עמוד שדרה ויפסיקו לרוץ אחרי תפקידים".

עוד בסוף השבוע הזה? מסתמן: גלנט יתנצל ויישאר במשרד הביטחון
גלנט ממשיך להגיע לדיונים עם נתניהו; מקורבו של רה"מ: "רוצים שיחזור"

"שר הביטחון לא יכול לחזור בו מהדברים שאמר – זה התפקיד שלו להתריע אם יש בעיית ביטחון כתוצאה מהרפורמה או מההפגנות או מהכלכלה. הוא חייב לומר את הדברים האלה, ועל כך אין עילה לפיטורים. אם הוא היה מדבר נגד הרפורמה, כשר יש לו אחריות קולקטיבית וזה סיפור אחר. זה היה מהלך לא נכון. זה השפיע על המחאות ועל המגמה נגדו בארה"ב", אמר.

עם זאת הוא ציין שהעיתוי של נאומו היה בעייתי: "נתניהו כועס עליו שהוא אמר את זה כשהוא נמצא בחו"ל. בעניין הזה גלנט יכול להתנצל ולהגיד שזה לא נעשה ברגע הנכון, יותר מזה – אין לזה שום משמעות". בנוסף אמר ביטן שלדעתו גם נתניהו עצמו לא חושב שפיטורי גלנט היו צעד נכון: "הוא לא שלח לו מכתב פטורים, יש כרגע הידברות להחזיר אותו. הוא חייב להחזיר אותו לתפקיד". 

יואב גלנט: "הקריאה לסרבנות מסוכנת ועלולה לפגוע ביכולתו של צה״ל". (צילום: ניקול לסקבי, דוברות שר הביטחון)

בנוסף, הזהיר ביטן שאם המצב ימשיך בצורה הזו נתניהו יהיה בבעיה ולא שלל את האפשרות של בחירות: "אין לו אלטרנטיבות. יש לו אופציה של בחירות ושהממשלה תיפול או לייצב את הממשלה הקיימת. בגלל שאין אלטרנטיבה נתניהו נראה חלש, אבל זה לא מדויק. כל הקואליציה צריכה להתאחד סביבו, אחרת הממשלה תיפול ויהיו בחירות – וזה לא לטובת הקואליציה. אני לא רואה מצב שיהיו בחירות בזמן הקרוב, אבל אם בן גביר וסמוטריץ' ויתר האנשים בתוך הליכוד לא יתעשתו – תהיה לנו בעיה".

חבר הכנסת התייחס גם לסוגיה עם ארצות הברית וטען שמדינת ישראל לא יכולה להסתדר בלעדיה: "היו מצבים בעייתיים עם ארה"ב כמו בתקופת אובמה, נתניהו ידע להסתדר בין השאר כי הייתה לו תמיכה מהקואליציה. מה שקורה היום הוא שאין לו תמיכה מלאה מהקואליציה ומחברי הכנסת של הליכוד. התמיכה שלהם מאוד חשובה ועוזרת לישראל".