שרת התחבורה מירי רגב אמרה בריאיון לעיתון הליכוד "מלוכדים" כי מיד אחרי תקופת החגים הקרובה הממשלה תמשיך לקדם את חוקי הרפורמה המשפטית. "כפי שאמר רה"מ נתניהו, הרפורמה רק הושהתה ויש תאריך מאוד ברור למושב הבא, מיד אחרי יום העצמאות אנחנו ממשיכים בחקיקה", אמרה.  

נתניהו התחייב: "כל שופט חדש שימונה לא יהיה מעורב בענייני"

היא אף טענה כי "נתניהו השהה כדי לאפשר הידברות אבל אם היא לא תהיה, אנחנו נעלה זאת לאישור מחדש", אמרה רגב. "לאורך כל הדרך קראנו להידברות ולא היה מענה. כעת ראש הממשלה קיבל החלטה מנהיגותית לטובת אחדות העם והשהה את החקיקה עד המושב הבא".

"כבר מינו צוות לליכוד שיבוא בדברים עם הצד השני", אמרה. "צוות המו"מ יראה אם יש נכונות להסכמות הגיוניות שיעמדו בסך הציפיות של הבוחרים ששלחו אותנו למטרה זו בדיוק".

בנימין נתניהו מודה לתומכים ברפורמה במערכת המשפט. צילום: דוברות הליכוד

רגב הוסיפה בריאיון: "רה"מ חזר ואמר לאורך כל הדרך שהרפורמה מתחייבת ותביא לאיזון בין שלושת הרשויות. אני הבעתי את עמדתי בצורה ברורה בעד המשך החקיקה, במכלול השיקולים שעמדו בפני ראש הממשלה, הוא קיבל את ההחלטה ואני יחד עם חברי בסיעה מכבדים אותה".

"במציאות שנוצרה נתניהו קיבל החלטה מנהיגותית לשמור על אחדות העם. לדעתי היה צריך להמשיך לפחות עם הצעת החוק של הרכב הוועדה לבחירת שופטים ולהביא את זה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית לפני סוף המושב. אם לא יגיעו איתנו להסכמות נעביר את החקיקה כמו שהיא בכנס הבא. צריך להביא את עניין משרות אמון של יועצים משפטיים ופיצול תפקיד היועמ"ש כבר בקיץ".

"בניגוד לכל מה שאומרים עליה בערוצי התעמולה זו רפורמה שנועדה לחזק את אמון הציבור במערכת המשפט. גם המתווה הזה של הוועדה לבחירת שופטים לא יצאנו בו עם כל תאוותנו בידינו. אבל בתנאים שנוצרו קיבלנו את ההחלטה אחרי דיון סיעתי".

מה הוביל לאשר את הריכוך?
"מתווה רוטמן ולוין שהוצג בסיעה התגבש לאחר דיונים ארוכים בוועדת החוקה. לא היה קל בסיעה, גם אני חשבתי שצריך ללכת על המתווה הראשוני, אבל בסופו של דבר נערכה הצבעה, והחלטנו ללכת על מתווה מרוכך שכולל שני עוגנים חשובים לנו. אחד ביטול וטו השופטים והשני ביטול הסניוריטי, דבר שעם הזמן יביא לגיוון וייצוג במערכת המשפט. אין ספק שהרפורמה הייתה צריכה להיות מלווה מהרגע הראשון בקמפיין הסברתי לציבור כדי למנוע את אותה תעמולה שקרית ודה לגיטימציה שעשו בערוצי התקשורת שהפחידו את הציבור".

מהמחנה הממלכתי נמסר בתגובה לדברי מירי רגב: "מציעים למירי רגב לפרוק את האקדח שעל השולחן ולא לחבל במשא ומתן למען הסכמות רחבות בעם".

יו״ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן מסר: ״אני קורא לחברי לאופוזיציה שוב, מספיק לשחק בכאילו. ‏תפסיקו למכור אשליות ולנהל מו״מ בכאילו, כאשר ידוע לכולם שבסוף תהליך ״ההידברות״ נתניהו כהרגלו יסית ויאשים את האופוזיציה ואת כל שאר העולם בכך שלא הגיעו להסכמות. יש לו תוכנית ברורה למסמס את המחאה ולהעביר את החקיקה, אל תתנו לזה יד".