ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (שלישי) עם יושב-ראש הכנסת יולי אדלשטיין. בהודעה משותפת שפרסמו השניים נכתב כי ״אנחנו קוראים לאחדות בליכוד. יש צורך להוריד את הלהבות, להימנע מפיצולים ומריבות פנימיות ולהתייצב מאוחדים אל מול האתגרים העומדים בפני התנועה והמדינה״. 


מקורבים ליו"ר הכנסת מסרו כי הרעיון של אדלשטיין שבעקבותיו הוא ביקש מרה"מ להיפגש, הוא  למנוע בחירות נוספות. יו"ר הכנסת כדמות ממלכתית מתכוון להפעיל את כל כובד משקלו כדי להגיע לפתרון המשבר. אדלשטיין מתכוון לקבוע פגישות עם כל ראשי סיעות הבית בימים הקרובים כאשר המטרה היא להגיע לפתרון.

אדלשטיין בעצם מנסה לקדם את המתווה של הליכוד לרוטציה. אותה ההצעה שעלתה בדיוק לפני שבוע בישיבת צוותי המו"מ, כאשר אלקין ולוין הציעו לשלמה וטורבוביץ :"נתניהו יהיה ראשון 8 חודשים ואז גנץ שנתיים". גנץ תמך, שאר חברי הקוקפיט התנגדו והכל פוצץ. ימים יגידו איך יראו הדברים לקראת הישורת האחרונה.

על רקע קריאתו לקיום פריימריז בזק, התראיין הבוקר ח"כ גדעון סער לכאן ב'. בהתייחסו לטענות שהפנתה כלפיו השרה מירי רגב על כך שהוא יורה בנגמ"ש, אמר סער כי "זו טרמינולוגיה לא ראויה. אני עדיין זוכר את הימים הלא רחוקים שהיא תקפה את ראש הממשלה והתחנפה אלי, על חנופה עוד אף אחד לא קיבל סטירה".

גדעון סער. קרדיט: הדס פרוש, פלאש 90


שר החוץ ישראל כ״ץ תקף בחריפות את דברי סער. בהודעה שפרסם לפעילי הליכוד כתב כ"ץ כי ״השתלחויותיו האישיות של ח״כ גדעון סער ברה״מ בנימין נתניהו, בתקופת מבחן אישית ופוליטית רגישה זו, תוך קריאה להתפטרותו היא בעיני חציית קו אדום של חברות ושותפות פוליטית, ונראות כניסיון להכשיר את הקרקע לפילוג הליכוד.

"יש להבדיל בין הזכות להתמודד (שלא חייבים לממשה), במידה ויכפו עלינו בחירות חדשות, לבין הניסיון להדיח ראש ממשלה, באמצעות הקדמת הפריימריז, או ניסיון לאסוף חתימות של חברי כנסת מהליכוד, כדי להקים ממשלה בראשות גנץ, בשותפות עם מרץ - כפי שעושים חלק מתומכיו של סער. כפי שהודעתי, אני תומך בבנימין נתניהו במידה ויכפו עלינו בחירות נוספות, ואפעל בכל דרך, כדי למנוע את הדחתו״.
מהליכוד נמסר בתגובה לדבריו של גדעון סער: "חבל שגדעון סער לא הקשיב אתמול לפעילי הליכוד שהבהירו לו - 'הליכוד זה משפחה ובמשפחה לא בוגדים'".