פרשת "התכתבות האימהות" ממשיכה להכות גלים ולהסעיר את המדינה. הערב (שלישי) חשף מגיש תוכנית הטלוויזיה "הצינור" גיא לרר פרטים חדשים על הפרשה בעמוד ה-X שלו.

מנהרות חיזבאללה מתוחכמות מאלה של חמאס? "פרסומים שנועדו להרתיע את ישראל"
חיים רמון תוקף את המכון למחקרי ביטחון לאומי: "קידמתם קונספציה הרת-אסון"

בפוסט שהעלה המגיש נכתב כי מבדיקת "הצינור" עולה כי האם שזייפה את ההודעות הייתה בעלת תפקיד בעמותת ״משמחים ילדים רעבים״, העמותה של שני שוקרון (הסופר החינמי) שהייתה זו שהעלתה את הפוסט המקורי.

על פי התחקיר של אמיר שואן ורוני אבירם, לשתיים עבר פלילי: שוקרון הורשעה בשלושה מקרים של גניבה מסופרמרקטים בהם הועסקה ובמקרה אחד של שימוש ללא רשות בכרטיס אשראי של לקוח. עוד נחשף, כי האם הודתה שהועברו אליה כספים מהגיוס שיזמה שוקרון.

כזכור, בשבוע שעבר צילומי מסך של התכתבויות באפליקציית המסרים וואטסאפ החלו להציף את הרשת, במה שנראה כשיחה בין שתי אימהות - האחת שבתה חוגגת יום הולדת, והשנייה שבתה לא מוזמנת לחגיגות. לפי ההתכתבות, אימה של ילדת יום ההולדת, לכאורה, הסבירה לאם השנייה כי היא עורכת לילדה "יום הולדת לפי מה שהיא רוצה" וכי היא "סופגת עלויות מאוד גבוהות". עוד נכתב כי "זה אמור להיות ההיגיון שלך לא לשלוח את הילדה כי היא לא מביאה מתנות. החברות תמיד מדברות עליה שהיא לא מביאה מתנות באף יום הולדת ואוכלת כמו חזירה".

ההודעות שהוצגו היו קשות להכלה וכבר באותו הבוקר, ההתכתבות הפכה לשיחת היום והוצגה בכל ערוצי החדשות ובכל האתרים, כשבמקביל, עשרות כוכבי רשת וידוענים התגייסו לסייע לאם ולבת ואספו עבורן תרומות בסך עשרות אלפי שקלים. אותה האימא אף התראיינה במספר תוכניות וטענה שהמקרה אמיתי וכי היא מבקשת שלא לחשוף פרטים על אימה של ילדת יום ההולדת.

תחקירני "הצינור" החליטו לבדוק את הנושא לעומק וניסו להגיע לאם של ילדת יום ההולדת אך ללא הועיל. כשבוע מאוחר יותר, אותם תחקירנים חשפו כי הפרשה כולה הייתה "מפוברקת לחלוטין". עוד נכתב בעמוד הטוויטר של גיא לרר: "ההתכתבות הייתה בדויה ונועדה למטרת גיוס כספים שיצאה ככל הנראה משליטתה והפכה לגיוס כספים המוני. לפני דקות אחדות האימא התוודתה בפנינו באמצעות עורכת דינה, אחרי שהוצגו בפניה הראיות שנחשפו".