חגיגה בספארי: מספר ימים חלפו מאז הפרסום על הגעתה של טיגריסית חדשה לגן החיות ברמת גן, היום (שני) פורסם כי הקרנפית קרן פלס חובקת בת שנייה, שטרם זכתה לשם. כבר ב-30 לדצמבר, היא החלה לדחוק את קיפנזי בתה בת השלוש וחצי, דבר שרמז כי ההמלטה קרובה. אבל, עוד לפני שהמטפלים הכניסו אותה לבית היולדות שבשטח הפתוח, היא המליטה מחוץ לאזור המגודר.

כדי שתוכל לעבור את השבועות האלה ברוגע ובקלות, המטפלים עודדו באותה באמצעות שביל של חציר ותערובת, להיכנס לאזור השמור והמגודר ותוך מספר דקות היא כבר הייתה שם עם בתה. היא שהתה שם במשך מספר שבועות, ינקה, צפתה בקרנפים האחרים ובשאר בעלי החיים כשהיא ואמה מוגנות מכולם.
המטפלים תכננו להשאירה עם בתה לפחות עוד שבוע או שבועיים אך ביום חמישי, רגע לפני רדת החשכה, הגורה הקטנה והסקרנית שלה החליטה לצאת דרך סורגי בית היולדות בכוחות עצמה והתגלתה כקרנפונת פעלתנית במיוחד ומלאת תעוזה.  היא החלה לרוץ לכל עבר, ובדרך גם פגשה את הזכר עטרי שניסה לדחוף אותה בזמן שאמה לא יכלה להיות שם לצידה. המטפלים מיהרו להוציא את האם מהאזור התחום והשתיים התאחדו מיד.
הקרנפית קרן פלס והגורה החדשה שנולדה בספארי


צילום: שגיא טבצ'ניק

קרן פלס הקרנפית היא כבר אמא מנוסה, ולכן החלה להרחיק את עטרי הזכר ולא נתנה לו להתקרב לבתה הקטנה. כעת האם ובתה השנייה, שהיא למעשה הקרנפית ה-31 שנולדה בספארי מאז הקמתו, מסתובבות בשטח הפתוח. הקטנטנה מקבלת שיעורים מאמה ולומדת להתמודד עם המשפחה שלה וכל שאר בעלי החיים.
הספארי הוא גן החיות המוביל באירופה ברביית קרנפים וכל המלטה כזו היא התרגשות גדולה וגאווה אדירה. "מדובר בבעל חיים שנמצא בסכנת הכחדה וריבוי הקרנפים הוא בעל חשיבות גדולה במיוחד", ציינו בספארי, "גם סוגיית השם חשובה כבכל המלטה וכבר החלו להיאסף מספר שמות בשפה הסואהילית המתחילות באות k כשמה של האם. אנחנו מקווים כי כבר בימים הקרובים נוכל להכריז על השם הנבחר".